joomla templates top joomla templates template joomla

Architektura dla Kujaw i Pomorza

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego oraz oddziały bydgoski i toruński Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie architektonicznym na projekt energooszczędnego domu jednorodzinnego, nawiązujący do naszych najlepszych regionalnych tradycji budownictwa wiejskiego i podmiejskiego. Laureatów i ich koncepcje poznamy w lutym.

- Chodzi o znalezienie współczesnych wzorców zabudowy jednorodzinnej harmonijnie wpisującej się w krajobraz Kujaw i Pomorza oraz naszą lokalną tradycję, promowanie dobrej architektury i wysokich standardów ładu przestrzennego. Szerszy kontekst to odbywająca się obecnie publiczna debata na temat zaproponowanych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego rozwiązań dotyczących ochrony krajobrazu i powstałego z inicjatywy głowy państwa raportu „Przestrzeń życia Polaków”.

Liczymy na projekty domów dostępnych, nowoczesnych, funkcjonalnych i pięknych, oszczędnych w eksploatacji, a także związane z nimi propozycje interesujących koncepcji urbanistycznych – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Konkurs, w którym uczestniczyć mogą architekci i studenci architektury, a także pracownie architektoniczne i zespoły projektantów, ogłoszono oficjalnie jeszcze w listopadzie. Termin składania prac upływa 26 stycznia, galę wręczenia nagród zaplanowano na 12 lutego. Zwycięzców wyłoni sąd konkursowy złożony z architektów (członków SARP).

Pula nagród wynosi 65 tysięcy złotych, laureat lub laureaci pierwszej nagrody zgarną 25 tysięcy. Wszystkie szczegóły na stronie konkursu tutaj. Kontakt do organizatorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (informacji udziela sekretarz konkursu arch. Piotr Koziej)