joomla templates top joomla templates template joomla

Do 31 stycznia czekamy na prace ...

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 Do 31 stycznia czekamy na prace gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych dokumentujące losy nieznanych bohaterów oraz wspomnienia uczestników i świadków ważnych wydarzeń w dziejach Polski i naszego regionu w ramach siódmej edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.

Uczniowie i szkoły mogą liczyć na atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Przedsięwzięcie jest organizowane przez Urząd Marszałkowski wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty, Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum i Muzeum Pomorskim AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu, a także z Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Konkurs ma zachęcić młodych ludzi do rozwijania wiedzy historycznej o naszym regionie oraz dokumentowania lokalnych dziejów na podstawie wspomnień świadków, a także zdjęć i pamiątek zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach. Nauczycieli ma zaś skłonić do krzewienia wiedzy o historii naszego regionu. Do konkursu można nadsyłać prace w dowolnej formie wypowiedzi pisemnej o tematyce „O ludziach”, „O wydarzeniach” lub „Album rodzinny”, w dwóch kategoriach: dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Dla laureatów konkursu przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody: za zajęcie pierwszego miejsca w obu kategoriach – do 3 tys. zł, za drugie miejsce – do 2 tys. zł, za trzecie miejsce – do 1 tys. zł. Szkoły, których uczniowie zwyciężyli w obu kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe za kwotę do 2,5 tys. zł. Nagrody trafią także do nauczycieli – opiekunów autorów zwycięskich prac w obu kategoriach.

Opiekun autora pracy, która zajęła I miejsce, otrzyma nagrodę w wysokości do 2 tys. zł brutto, zdobywcy II miejsca do 1,5 tys. zł, zaś III do 1 tys. zł. Prace należy przesłać na adres: Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej, ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń, lub dostarczyć osobiście do sekretariatu Biblioteki (pokój nr 22, II piętro). Termin nadsyłania prac konkursowych: do 31 stycznia 2015 r. Data ogłoszenia wyników: 10 marca 2015 r.