joomla templates top joomla templates template joomla

Kultura: otwieramy drzwi

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Rusza kolejna odsłona projektu w ramach którego Urząd Marszałkowski wspólnie z wojewódzkimi instytucjami kultury przygotował ofertę spektakli teatralnych i operowych oraz warsztatów artystycznych dla osób, które na co dzień rzadko uczestniczą w tego rodzaju wydarzeniach. Część bezpłatnych wejściówek rozdysponujemy za pośrednictwem regionalnych mediów. Dziś „Baron Cygański” w Operze Nova. 

- Otwieramy drzwi do naszych placówek kultury osobom, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach artystycznych, ale nie mogą sobie na to pozwolić z różnych przyczyn, ekonomicznych lub społecznych. W bogatej ofercie spektakli, koncertów i warsztatów każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Do udziału w projekcie zaangażowały się jednostki kultury samorządu województwa: Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu, Filharmonia im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy i Opera NOVA w Bydgoszczy.

Oprócz osób indywidualnych z przygotowanej oferty korzystają między innymi podopieczni domów dziecka, ośrodków pomocy rodzinie i posiadacze Karty Dużej Rodziny oraz osoby niepełnosprawne. Do tej pory w ramach projektu odbyło się 118 bezpłatnych imprez, koncertów, przedstawień oraz warsztatów. Wzięło w nich udział ponad 13 tysięcy mieszkańców regionu. Kolejna odsłona projektu „Promocja marki województwa kujawsko-pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne” rozpoczyna się dzisiaj (9 stycznia) operą „Baron Cygański” w Operze Nova w Bydgoszczy.

W zimowej ofercie przewidziano także zajęcia artystyczne i spotkania muzyczne w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu przygotował rodzinne warsztaty i spotkania powiązane ze spektaklem „Pippi Pończoszanka”. Oferta instytucji biorących udział w projekcie na najbliższe trzy miesiące tutaj. Informacje o następnych przedsięwzięciach będą sukcesywnie uzupełniane.

Projekt potrwa do września tego roku. Zapytania o indywidualne i grupowe zaproszenia na poszczególne wydarzenia kulturalne należy kierować bezpośrednio do wybranych instytucji. Część biletów rozdysponujemy za pośrednictwem regionalnych mediów – zachęcamy do udziału w organizowanych z tej okazji konkursach.

Więcej informacji o pierwszym etapie projektu tutaj. Koszt przedsięwzięcia finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego to ponad 2 miliony złotych.