joomla templates top joomla templates template joomla

Spotkanie z seniorami

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka samorząd województwa zorganizował konferencję „Aktywny senior” dla przedstawicieli środowisk trzeciego wieku z całego regionu. Spotkanie odbyło się dzisiaj (21 stycznia) w Urzędzie Marszałkowskim. - Ze względu na współczesne procesy demograficzne seniorzy stanowią coraz większą grupę mieszkańców naszego regionu, a także kraju i całego kontynentu. 

To ważna grupa obywateli, których głos musi być brany pod uwagę przez rządy i samorządy, w tym samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Pamiętamy o tym. Jednym z najważniejszych naszych długofalowych wyzwań rozwojowych jest aktywizacja osób starszych w ich środowiskach – mówi marszałek Piotr Całbecki. Celem spotkania była wymiana wiedzy oraz doświadczeń osób zajmujących się problematyką starzenia się i starości, a także przedstawienie propozycji rozwiązań problemów osób starszych z perspektywy działalności administracji rządowej.

W trakcie spotkania wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pigży. Program tutaj To kolejne organizowane przez Urząd Marszałkowski wydarzenie dotyczące polityki senioralnej w Kujawsko-Pomorskiem. Od ubiegłego roku w naszym regionie działa powołana przez marszałka Piotra Całbeckiego Wojewódzka Rada ds. Polityki Senioralnej (więcej tutaj). Najbliższe posiedzenie prezydium rady zaplanowano również 21 stycznia.