joomla templates top joomla templates template joomla

WOŚP najmłodszym i najstarszym

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w najbliższą niedzielę (11 stycznia). W tym roku pieniądze zbierane będą z myślą o podtrzymaniu wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opiece medycznej seniorów. W organizację imprez WOŚP tradycyjnie włączył się Urząd Marszałkowski. 

Imprezy, koncerty i licytacje w ramach 23. finału WOŚP odbędą się w wielu miejscowościach regionu. W Bydgoszczy główne wydarzenia zaplanowano na Starym Rynku (szczegóły na www.wosp.bydgoszcz.com). W Toruniu imprezy odbędą się na Starówce (więcej informacji na www.wosp-torun.pl). Urząd Marszałkowski wspiera finansowo organizację głównych wydarzeń w Bydgoszczy i Toruniu, sponsoruje też transmisję oraz relacje z wydarzeń w TVP.

W sumie 11 stycznia w ogólnopolskim paśmie TVP zostanie nadanych sześć wejść na żywo z finału WOŚP w naszym regionie. Samorządowe władze województwa przekazały sztabom WOŚP w regionie gadżety na licytacje. Wśród przedmiotów licytowanych w bydgoskim oddziale TVP będą przekazane przez marszałka Piotra Całbeckiego wisior ceramiczny „układ słoneczny” z bursztynem oprawionym w srebro oraz piłka z podpisami mistrzów świata w siatkówce.

Na licytacje do Bydgoszczy i Torunia trafią wypełnione po brzegi kosze z regionalnymi produktami oraz albumy i pióra. Sztabom w Nakle nad Notecią, Łysomicach i Lubiczu Dolnym przekazaliśmy między innymi pióra oraz albumy. Przedmioty na licytację od samorządowych władz województwa otrzymały wszystkie sztaby, które zwróciły się z taką prośbą. Wśród jednostek organizacyjnych Urzędu Marszałkowskiego, które włączyły się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

W niedzielę, między godziną 10 a 15 placówka nie będzie pobierała opłat za zwiedzanie wystaw stałych i czasowych. Pracownicy muzeum proszą o przekazanie należności za bilety na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.