joomla templates top joomla templates template joomla

Program dla Odry 2006

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

O 3 mln zł zwiększona zostanie dotacja z rezerwy celowej budżetu państwa na realizację Programu dla Odry 2006 w województwie kujawsko-pomorskim. Środki przeznaczone zostaną na regulację rzeki Gąsawki wraz z odbudową budowli piętrzących. Program dla Odry 2006 został zainicjowany po powodzi z 1997 r., a przyjęty przez rząd w maju 2000 r. Ma zapobiegać dalszym zniszczeniom w dorzeczu Odry, ale również stanowić długofalową strategię i zintegrowany plan rozwoju tego regionu.

Setna rocznica urodzin profesor Zawackiej

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altDziś rozpoczęły się obchody setnej rocznicy urodzin zmarłej w styczniu honorowej obywatelki Torunia, generał Elżbiety Zawackiej. Wśród zaplanowanych uroczystości znalazły się msza święta, odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz otwarcie wystawy upamiętniającej tę wyjątkową postać. W trakcie popołudniowych uroczystości w Dworze Artusa, generał Zawacka otrzyma pośmiertnie Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pieniądze z PFRON na roboty budowlane

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie gospodarka

altSamorząd województwa kujawsko-pomorskiego przekazał ponad 700 tysięcy złotych na dofinansowanie prac budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych. To pieniądze ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wczoraj marszałek Piotr Całbecki podpisał umowy z pięcioma beneficjentami tego wsparcia.

 

Dajemy wędkę naszym ngo-som

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Władze województwa doceniają działalność i społeczną rolę organizacji pozarządowych, dlatego czynią bardzo wiele, by trzeci sektor w naszym regionie miał jak największe możliwości rozwojowe. Chodzi nie tylko o rozdzielaną między organizacje pożytku publicznego potężną pulę grantową (w tym roku prawie 5 milionów złotych). Jesteśmy jedyną w kraju administracją samorządową, która systematycznie pomaga im w budowaniu instytucjonalnego zaplecza.


Centrum Innowacji w Przysieku

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie gospodarka

altPowstanie Centrum Zarządzania Regionalnym Systemem Innowacji - platforma wspierania rozwoju potencjału innowacyjnego województwa, w ramach której współpracować będą ośrodki naukowe, środowiska gospodarcze oraz samorządy. Prace nad projektem trwają w Urzędzie Marszałkowskim od pół roku.Czy warto przekupić policjanta?

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W 2008 w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 145 przypadków wręczenia funkcjonariuszom Policji korzyści majątkowej oraz 49 przypadków udzielenia obietnicy jej wręczenia. Przypominamy, że nawet obietnica wręczenia łapówki policjantowi jest przestępstwem. Można za to spędzić w więzieniu nawet 10 lat. W 139 sprawach sąd wydał wyrok skazujący. Pomimo tego, w ciągu trwającego jeszcze weekendu pięciokrotnie próbowano w tym województwie przekupić policjantów.


Rozmawialiśmy o granicach Bydgoszczy

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altSekretarz Stanu w MSWiA, Tomasz Siemoniak uczestniczył w wideokonferencji z udziałem wojewody Rafała Bruskiego, parlamentarzystów, prezydenta Bydgoszczy i wójtów gmin Białe Błota i Sicienko.
Prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz podczas multimedialnej prezentacji argumentował za koniecznością przejęcia przez miasto części przyległych terenów (w sumie ponad 700 ha). Tak w przypadku Sicienka, jak Białych Błot przekonywał o zależności tych gmin od Bydgoszczy.


Ćwiczenia oddziału prewencji

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altPolicjanci, wyposażeni w pałki, tarcze i gaz pieprzowy, ćwiczyli na stadionie Polonii w Bydgoszczy. Przypadkowi przechodnie mogliby pomyśleć, że dzieje się coś złego. Były to jednak tylko ćwiczenia, niezbędne do przygotowania się do nadchodzącego sezonu, który każdego roku obfituje w różnego rodzaju imprezy masowe.O rynku pracy

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altRynek pracy województwa był tematem posiedzenia komisji dialogu w urzędzie wojewódzkim.