joomla templates top joomla templates template joomla

Sejmik uchwalił budżet województwa na 2011 rok

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altPodczas poniedziałkowej sesji radni przyjęli przyszłoroczny plan finansowy województwa. Przygotowany przez zarząd województwa projekt budżetu pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy. Opinie na temat projektu budżetu na 2011 rok przedstawiły sejmikowe komisje oraz kluby radnych. Przyjęty podczas dzisiejszej sesji dokument tutaj.

Policjanci rozpracowali korupcyjną działalność

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altPolicjanci rozpracowali przestępczą działalność lekarza, podejrzanego o przyjmowanie łapówek i poświadczanie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Medyk wystawiał zaświadczenia o zdolności do pracy osób, których nigdy nie widział. W nielegalny proceder zamieszany jest także kierownik sklepu, w którym mieli być zatrudnieni pracownicy.

Komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie gospodarka

altNa podstawie art. 15 ust. 5b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654,z późn. zm.1)) ogłasza się, iż wskaźnik cen nakładów inwestycyjnych za trzy kwartały 2010 r. w stosunku do trzech kwartałów 2009 r. wyniósł 96,9% (spadek cen o 3,1%). Produkt krajowy brutto w III kwartale 2010 r.

Czcimy pamięć o 13 grudnia

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altMija 29 lat od czasu wprowadzenia przez ówczesne władze Polski stanu wojennego w kraju. W nocy z 12 na 13 grudnia uczciliśmy pamięć tamtych dni składając kwiaty i zapalając znicze. W Bydgoszczy uroczystości organizowane przez bydgoski region NSZZ „Solidarność” z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego rozpoczęły się w niedzielę (12 grudnia) w Filharmonii Pomorskiej. Podczas gali działacze związkowi z regionu otrzymali odznaczenia „Medal Solidarności. Zasłużony dla Regionu Bydgoskiego”.

Nie daj się oszukać na „złote jednopensówki”

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altPrzez chwilę myślał, że zrobił interes życia, ale okazało się, że zwyczajnie został oszukany. Na tej „intratnej” transakcji stracił ponad 45 tys. złotych. Od przypadkowo napotkanego mężczyzny kupił rzekomo złote jednopensówki, po sprawdzeniu okazało się, że monety nie maja żadnej wartości. Wczoraj około 14:20 na jednej z ulic Włocławka do 44-latka podszedł nieznajomy, który zapytał gdzie może znaleźć najbliższy kantor, ponieważ chciał sprzedać złote jednopensówki.

Ukartowane porwanie dla okupu

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altDziałania policjantów doprowadziły do wyjaśnienia sprawy uprowadzenia 20–latka w celu wyłudzenia 50 tys. złotych. Za kratki policyjnego aresztu trafił rzekomo porwany, a także współpracujący z nim „porywacz”. Śledczy dowiedli, że obaj mają już na swoim koncie usiłowanie wyłudzenia pieniędzy. O konsekwencjach, jakie poniosą zatrzymani, zadecyduje prokurator i sąd.

Sejmik ustalił skład komisji

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Radni podczas poniedziałkowych obrad (6 grudnia) podjęli decyzję w sprawie podziału prac w komisjach merytorycznych sejmiku. Zgodnie ze statutem województwa każdy z radnych zobowiązany jest pracować w co najmniej jednej komisji, ale nie może być członkiem więcej niż dwóch komisji stałych. W związku z rezygnacją prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego z mandatu radnego uzupełniony został skład sejmiku.

Szopka i kolędy przed urzędem

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altNiezwykła bożonarodzeniowa szopka stanie przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego na placu Teatralnym w Toruniu. Oprócz wizerunku Świętej Rodziny, w jej wnętrzu znajdą się wyjątkowe figury twórców kultury z różnych epok, rzeźbione i malowane przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Na inaugurację szopki połączoną ze wspólnym kolędowaniem zapraszamy w sobotę (18 grudnia).

Areszt za napad na bank

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altNa 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o napad na bank w centrum Bydgoszczy. To już drugi podejrzany zatrzymany do tej sprawy. Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozi kara nawet 12 lat więzienia. Pod koniec września doszło do napadu na jeden z banków w Bydgoszczy. Wtedy, w centrum miasta, dwaj zamaskowani sprawcy weszli do placówki i zażądali pieniędzy. Napastnicy zostali spłoszeni przez jednego z pracowników i odjechali samochodem osobowym, którym kierowała trzecia osoba. Krótko po zdarzeniu policjanci zatrzymali jednego ze sprawców. Został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Komunikat w sprawie przeciętnego wynagrodzenia w trzecim kwartale 2010 r

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie gospodarka

W okresie styczeń - sierpień br. eksport w cenach bieżących wyniósł 301,5 mld zł, a import 331,3 mld zł. W porównaniu z analogicznym okresem ub. roku eksport zwiększył się o 10,2%, a import o 9,5%. Ujemne saldo ukształtowało się na poziomie 29,8 mld zł (w analogicznym okresie ub. roku minus 28,9 mld zł). http://www.stat.gov.pl/gus/5840_obroty_handlu_zagr_PLK_HTML.htm

Edukacja regionalna na nowym portalu

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altRusza przygotowany przez Urząd Marszałkowski internetowy portal edukacyjno-krajoznawczy nasze.kujawsko-pomorskie.pl. To źródło wiedzy o historii, tradycji, kulturze, oraz walorach krajoznawczych i przyrodniczych naszego województwa. Premierowa odsłona witryny odbyła się dzisiaj (9 grudnia) w trakcie konferencji „Edukacja regionalna w teorii i praktyce w województwie kujawsko-pomorskim. Przyroda - Krajoznawstwo – Etnografia - Historia” w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu.

Schetynówki - zatwierdzone wnioski na 2011 r.

bydgoszcz.uw.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

alt26 listopada Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził listy zakwalifikowanych wniosków jednostek samorządu terytorialnego, do dofinansowania w roku 2011 w ramach Programu Wieloletniego pn. „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”.

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

bydgoszcz.uw.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

alt1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Chorych na AIDS. Ma on na celu uświadomienie ludziom na całym świecie, jakie zagrożenia niesie za sobą wirus HIV. Rok 2010 jest 25. rokiem walki z HIV/AIDS w Polsce. Na całym świecie odbywają się happeningi, konferencje oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.