joomla templates top joomla templates template joomla

Zmiany w NPPDL

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

15 września Rada Ministrów podjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pn. “Narodowy program przebudowy dróg lokalnych 2008 - 2011”. Zmodyfikowane zasady realizacji programu rządowego znajdą zastosowanie do dofinansowania z budżetu państwa przebudowy, budowy lub remontów dróg powiatowych i gminnych, realizowanych w latach 2010 - 2011.

XXXVIII sesja sejmiku

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Podczas dzisiejszej sesji radni wysłuchali informacji o przebiegu wykonania budżetu województwa za pierwsze półrocze tego roku. Sprawozdanie z realizacji budżetu pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Sejmik upoważnił zarząd województwa do rozpoczęcia zabiegów o przejęcie zespołu pałacowo-parkowego w Nawrze w powiecie toruńskim.

Pamięci Września 1939. Uroczystości w Bydgoszczy

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Uroczyste poświęcenie monumentalnego pomnika ku czci niewinnych ofiar hitlerowskich represji, który stanął w bydgoskim Fordonie, było kulminacją drugiej odsłony głównych wojewódzkich uroczystości, poświęconych 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W ceremoniach, które odbyły się wczoraj (14 września) w Bydgoszczy...

Siedem goli dla UW

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

6 września na Orliku w Warszewicach (gm. Łubianka) zmierzyły się reprezentacje piłkarskie urzędników Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego i Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Niedzielny mecz był rewanżem spotkania z 20 czerwca (więcej). Reprezentacja K-PUW wygrała wynikiem 7:3.

Śmierć przy Kossaka

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Bydgoscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny. Drugi w poważnym stanie trafił do szpitala. Dzisiaj około godziny 9:40 dyżurny komendy miejskiej w Bydgoszczy przyjął zgłoszenie o palącej się trawie. Natychmiast na ulicę Kossaka skierowano policjantów. Na terenie przyległym do dawnego basenu znaleziono dwóch mężczyzny.

Czcimy pamięć Września 1939. Odznaczenia dla strażników pamięci

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altW 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej marszałek Piotr Całbecki odznaczy medalami Unitas Durat Cuiaviano-Pomeraniensis dziewiętnaście organizacji kombatanckich pełniących swoją misję w naszym regionie. Odznaczenia zostały przyznane za walkę o wolność i suwerenność kraju, krzewienie wartości patriotycznych oraz opiekę nad kombatantami i miejscami pamięci narodowej.

Zbuntowana przeciwko Rzeszy

MZKiD włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza w dniu 5 września 2009 r. o godz. 16.00 do Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie Wieczór Historyczny wspólnie z Nieszawskim Towarzystwem Kulturalnym w ramach 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Zmagania pożarników

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Prawie 50 drużyn pożarniczych z województwa kujawsko-pomorskiego rywalizowało w sobotę na stadionie “Chemika” w Bydgoszczy podczas VIII Wojewódzkich Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski, patron honorowy imprezy, wziął udział w oficjalnym rozpoczęciu zawodów.

Bydgoszcz "W patrolu" z dzielnicowym z Więcborka

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

 Mł.asp. Zbigniew Sulowski dzielnicowy z posterunku Policji w Więcborku należy do grona najpopularniejszych policjantów w województwie kujawsko-pomorskim. W 2008 roku wygrał plebiscyt na "Najpopularniejszego policjanta województwa kujawsko-pomorskiego" organizowany od kilku lat przez jeden z dzienników w regionie, a w br zajął w nim trzecie miejsce.

Kiedyś w odległej galaktyce, 12 września w Toruniu!

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Rycerze Jedi i legiony Imperium zawładną Toruniem w najbliższą sobotę 12 września. Tego dnia spotkanie w trójkącie wyznaczonym przez Urząd Marszałkowski, Centrum Sztuki Współczesnej i pomnik Kopernika zwołali sobie polscy fani filmowej sagi George’a Lucasa „Gwiezdne wojny”.

CAF czyli sami o sobie dla poprawy jakości

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Dzisiaj w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie monitorująco-ewaluacyjne poświęcone projektowi CAF. W ramach projektu poprawy jakości zarządzania w jednostkach administracji rządowej nasz urząd wdraża Wspólną Metodę Oceny – CAF (Common Assesment Framework).

III Nieszawskie Spotkania z Chopinem

MZKiD włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W dniu 29 sierpnia (sobota) o godz. 17.00 na Placu Hallera w Nieszawie (w razie niepogody w kościele farnym) odbędą się III Nieszawskie Spotkania z Chopinem.
W programie:

Pijany nastolatek na skuterze

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Radziejowscy policjanci zatrzymali pijanego nastolatka, który jechał skuterem. Alkotest wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. O losie nieletniego zadecyduje sędzia. Policjanci będą także wyjaśniać skąd młody człowiek zdobył trunek.Dzisiejszej nocy około 1.30 radziejowscy policjanci, biorący udział w zabezpieczeniu festynu w Płowcach, zauważyli ....