joomla templates top joomla templates template joomla

Pożegnanie z parkami

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altOkazją do podsumowania dotychczasowej współpracy było dzisiejsze spotkanie Wojewody Rafała Bruskiego i Wicewojewody Dariusza Kurzawy z dyrektorami parków krajobrazowych. Od 1 sierpnia, na mocy tzw. ustawy kompetencyjnej, 8 parków krajobrazowych regionu przechodzi w zarząd samorządu województwa.

Wkrótce pierwsze pieniądze na odnowę miast

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Wkrótce pierwsze decyzje dotyczące dofinansowania środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego projektów związanych z odnową miast. Lokalne programy rewitalizacyjne, będące podstawą do składania wniosków aplikacyjnych, złożyło 12 spośród 32 miast liczących powyżej 5 tysięcy mieszkańców.  W puli jest ponad ćwierć miliarda złotych.

IX JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

Beata Wąsik włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altMuzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza w dniu 19 lipca 2009 roku w godz. od 10.00 do 14.00 na „IX Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego”. Jarmark zorganizowany zostanie na dziedzińcu gmachu głównego Muzeum przy ul. Słowackiego 1a.

Dziś o jutrze szpitali

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altMinister Zdrowia Ewa Kopacz wzięła udział w debacie w auli Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Panel dyskusyjny pn. “Dziś i jutro polskich szpitali” zgromadził przedstawicieli służby zdrowia, świata nauki i samorządów. Władze województwa reprezentowali wojewoda Rafał Bruski i marszałek Piotr Całbecki.

Dziewczynka pogryziona przez psa

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

alt5-letnia dziewczynka z Golubia-Dobrzynia trafiła do szpitala, po tym jak pogryzł ją pies biegający bez opieki. Policjanci szukają właściciela zwierzęcia, nie wiadomo bowiem czy posiadał odpowiednie szczepienie?

zarządzenie marszałka - ramowa procedura

Kamila Ogonowska ; kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Brodniccy kryminalni zatrzymali wczoraj 3 młodych mężczyzn, którzy za skradzione pieniądze zafundowali sobie meble, gry komputerowe a nawet pobyt w najdroższych hotelach w mieście. Gotówka zniknęła kilka dni wcześniej z mieszkania na jednym z brodnickich osiedli. Wszystko wydarzyło się podczas imprezy zakrapianej alkoholem.

Rozmawiali w zespołach konsultacyjnych

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altZwalczanie choroby Aujeszky’ego i zmiany w prawie były tematem posiedzenia Zespołu Konsultacyjnego ds. zwalczania choroby Aujeszky’ego. Tego samego dnia w K-PUW obradował też Zespół Konsultacyjny ds. Wsi i Rolnictwa.

WAKACJE W MUZEUM

Beata Wąsik włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altMuzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza grupy zorganizowane do odwiedzenia muzeów w naszym mieście i regionie. W czasie wakacji będą organizowane warsztaty artystyczne w Muzeum Etnograficznym we Włocławku pn. "Mieszkać ładnie" z udziałem artystów ludowych.

Pijany 16 latek na „Kolibrze”

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Ponad promil alkoholu miał w organizmie zatrzymany przez policjantów 16-latek. Nastolatek jechał po pijanemu motorowerem. Teraz za swój czyn odpowie przed Sędzią Sądu Rodzinnego i Nieletnich.Wczoraj (11.07.br.) około godziny 23:00 w miejscowości Poczałkowo w powiecie aleksandrowskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej chłopca, który kierował motorowerem m-ki Koliber.

RPO WK-P na kanalizację i wodociągi w Radziejowie i Brodnicy

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego gmina Radziejów uporządkuje i rozbuduje miejską sieć wodno-kanalizacyjną, a gmina Brodnica buduje magistralę wodociągową. Jutro (14 lipca) marszałek Piotr Całbecki podpisze umowy z beneficjentami.

AGRO-TECH 2009

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altXXXII Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH 2009 oraz X Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawie Zwierząt Hodowlanych odbyły się w weekend w Minikowie.

Ramowa procedura sporządzania programu rozwoju

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie gospodarka

Zarządzenie nr 14/09 Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 21 kwietnia 2009 r. w sprawie "Ramowej procedury sporządzania programu rozwoju".

Metropolitalne recitale wielkich artystów

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altDzisiaj (24 czerwca) w toruńskim Dworze Artusa oraz jutro (25 czerwca) w bydgoskiej Operze Nova odbędą się Marszałkowskie Koncerty Metropolitalne. Przed publicznością wystąpią artyści światowej sławy: polska śpiewaczka Stefania Toczyska i amerykański pianista Kevin Kenner. Koncerty przypadają w 68. rocznicę śmierci Ignacego Jana Paderewskiego. Bilety jeszcze do nabycia.