joomla templates top joomla templates template joomla

Pijanego kierowcę zatrzymał dopiero strzał ostrzegawczy

Monika Chlebicz ; kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Dopiero strzały ostrzegawcze oddane przez policjantów z Inowrocławia zatrzymały pijanego kierowcę. Wcześniej pędził trasą z Orłowa do miejscowości Czyste zmuszając jadące z przeciwka auta do zjechania na pobocze. Na szczęście został zatrzymany przez dzielnicowych.

Razem na Wyżynach Bezpieczniej

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altMieszkańcy bydgoskiego osiedla Wyżyny mogli połączyć przyjemne z pożytecznym – w niedzielę 14 czerwca odbył się piknik rodzinny “XI Wiosna na Wyżynach z hasłem Razem Bezpieczniej”. Impreza jest częścią pilotażowego projektu “Jestem odpowiedzialny i czuję się bezpiecznie”, realizowanego w ramach rządowego programu “Razem bezpieczniej”.

Mama z promilami

Anna Kozłowska ; kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Do policyjnego aresztu trafiła pijana matka 6 – letniej dziewczynki, po tym jak będąca pod jej opieką córka wpadła pod samochód na krajowej drodze w centrum Lipna. Za przestępstwo narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wiemy, gdzie staną "frekwencyjne" place zabaw!

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altKompleksowo wyposażone place zabaw dla dzieci, o wartości 30 tysięcy złotych każdy, ufundowane przez marszałka, staną w aż siedmiu miastach i miasteczkach regionu. W ten sposób nagrodzimy wysoką frekwencję wyborczą podczas wyborów do europarlamentu.

Forum Rewitalizacji w Przysieku

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie gospodarka

altW dniu 28 maja 2009 odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli miast powyżej 5 tys. mieszkańców w ramach Forum Rewitalizacji. Przewodnim tematem było podsumowanie przeprowadzonych konsultacji Lokalnych Programów Rewitalizacji.

Świętujemy 20-lecie demokracji

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Dwadzieścia lat temu, 4 czerwca 1989 roku, polskie społeczeństwo powiedziało „tak” demokratycznym przemianom ustrojowym. Dało to początek wielkiej transformacji, dzięki której żyjemy dziś w kraju liberalnej, europejskiej demokracji. Na dwudniowe wojewódzkie obchody rocznicy czerwcowych wyborów zapraszamy do Torunia. Początek jutro.

I FORUM INNOWACYJNOŚCI

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie gospodarka

W dniach 19-20 maja br. w Przysieku, odbyło się I SAMORZĄDOWE FORUM INNOWACJI pod hasłem „Innowacje w zarządzaniu rozwojem JST” i skierowane  było do środowiska samorządowego. Forum Innowacji  będzie cyklem spotkań z przedstawicielami środowiska samorządowego, naukowego oraz gospodarczego, mających na celu inicjowanie  wspólnych działań oraz kształtowanie postaw sprzyjających budowaniu Regionalnego Systemu Innowacji.

Zaprosiliśmy dzieci z Palestyny

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altDzieci ze Strefy Gazy w Autonomii Palestyńskiej są w tym tygodniu gośćmi samorządu województwa. Włączyliśmy się w ten sposób do programu pomocy ofiarom bliskowschodniego konfliktu, koordynowanego przez Kancelarię Prezydenta RP. Dzisiaj z pierwszą grupą młodych Palestyńczyków spotkał się w Urzędzie Marszałkowskim wicemarszałek Maciej Eckardt.

Podsumowaliśmy osiągnięcia uczniów

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

9 czerwca w sali sesyjnej urzędu wojewódzkiego odbyło się XVI wojewódzkie podsumowanie osiągnięć naukowych młodzieży i szkół. Rok szkolny 2008/09 w województwie kujawsko-pomorskim to imponujące liczby: 49 szkół, 38 olimpiad, 210 tytułów zdobytych przez uczniów.

Toruńscy policjanci mają nową strzelnicę

Adriana Jabłońska ; kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

alt21 maja odbyła się atestacja nowej strzelnicy w Komisariacie Policji Toruń - Podgórz. Jest to pierwsza, policyjna strzelnica kryta w województwie kujawsko-pomorskim.Obiekt jest bardzo nowoczesny, umożliwia przeprowadzanie wielu rodzajów treningów strzeleckich, w tym strzelania sytuacyjnego.

O bezpiecznym wypoczynku

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altSezon wakacyjny niedługo – dla służb rozpoczyna się jednak znacznie wcześniej. O tym jak jesteśmy przygotowani i co robić aby zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczne wakacje rozmawialiśmy dzisiaj w urzędzie wojewódzkim. Pod przewodnictwem wojewody Rafała Bruskiego obradowało kolegium.

Śledczy udaremnili przestępczą działalność

Kamila Ogonowska ; kujawsko-pomorska.policja.gov.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Kryminalni z komendy w Inowrocławiu na podstawie zebranych informacji zatrzymali wczoraj 39-latka. W czasie przeszukania pomieszczeń, które zajmował mężczyzna, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt porcji amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji prokuratora.

Targi WodKan

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altW Bydgoszczy rozpoczęły się XVII międzynarodowe targi maszyn i urządzeń dla wodociągów i kanalizacji WODKAN 2009. Wystawa potrwa dwa dni. Nowo otwarty kompleks targowy na terenie bydgoskiego Myślęcinka pomieści kilkuset wystawców.