joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejne miliony na drogi gminne

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Dziewięć wiejskich gmin regionu otrzyma dofinansowanie do inwestycji drogowych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Łączna kwota, przyznana w tym rozdaniu, to 3,7 miliona złotych. Konkurs o wsparcie budowy i modernizacji dróg na terenach wiejskich był pierwszym spośród ogłoszonych w ramach RPO WK-P.

Nie dał się zaskoczyć

Sławomir Ruge,Agnieszka Sobieralska ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altChełmińscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dzisiejszej nocy próbowali dokonać napadu na pracownika stacji paliw. Dzięki jego czujności i szybkiej informacji policjanci zatrzymali napastników w momencie kiedy próbowali odjechać zaparkowanym nieopodal stacji samochodem.

Zaproszenie do medycznych spółek pracowniczych

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Kontynuujemy przygotowania do przekształceń własnościowych w ambulatoryjnych zespołach opieki zdrowotnej, podlegających regionalnemu samorządowi. Ogłoszenie zarządu województwa, zapraszające obecnych i byłych pracowników tych instytucji do osobistego udziału w tym procesie, ukazało się we wszystkich regionalnych gazetach.

Wokół obwodnicy

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Wojewoda Rafał Bruski uczestniczył w posiedzeniu Zespołu Przedsięwzięć Inwestycyjnych w bydgoskim oddziale GDDKiA.
Omawiana była koncepcja programowa dla budowy obwodnicy Inowrocławia. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawiciela Regionalnej Dyrekcji ochrony Środowiska Włodzimierza Ciepłego oraz samorządowców – m.in. prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy i wójta gminy Inowrocław Lecha Skarbińskiego.

Matka miała 1,8 promila

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Wczoraj policjanci ze Szwederowa zatrzymali pijaną matkę. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi do 5 lat więzienia. O losie jej dziecka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Wczoraj dyżurny na bydgoskim Szwederowie otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej. Wysłani na ulicę Leszczyńskiego policjanci ustalili, że w mieszkaniu znajduje się pijana kobieta. Miała ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Setna rocznica urodzin profesor Zawackiej

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altDziś rozpoczęły się obchody setnej rocznicy urodzin zmarłej w styczniu honorowej obywatelki Torunia, generał Elżbiety Zawackiej. Wśród zaplanowanych uroczystości znalazły się msza święta, odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz otwarcie wystawy upamiętniającej tę wyjątkową postać. W trakcie popołudniowych uroczystości w Dworze Artusa, generał Zawacka otrzyma pośmiertnie Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pieniądze z PFRON na roboty budowlane

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie gospodarka

altSamorząd województwa kujawsko-pomorskiego przekazał ponad 700 tysięcy złotych na dofinansowanie prac budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych. To pieniądze ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wczoraj marszałek Piotr Całbecki podpisał umowy z pięcioma beneficjentami tego wsparcia.

 

Stosowanie metod foresight

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie gospodarka

altW dnia 23 i 24 marca 2009 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu - w budynku „Elany" odbyło się, zorganizowane przez Wydział Planowania Przestrzennego, szkolenie z zakresu zastosowania metod foresight w planowaniu rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego - foresight regionalny.

Podsumowanie policyjnych działań na drogach

Kamila Ogonowska ; /kwpbydgoszcz.kei.pl/ włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego, przekraczanie dozwolonej prędkości, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików są między innymi przyczynami wielu wypadków, w których giną ludzie. Dlatego też w celu ograniczenia ilości wypadków drogowych wczoraj 19 marca pomiędzy 14:00 a 22:00 w województwie kujawsko-pomorskim policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość i alkohol – zero tolerancji dla osób naruszających przepisy ruchu drogowego”.

15 milionów dla Chełmna

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbędzie się jutro ceremonia podpisania umów dotyczących wsparcia środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego dwóch projektów inwestycyjnych, ważnych dla podtoruńskiego Chełmna. Podpis pod dokumentami złoży marszałek Piotr Całbecki.

Program dla Odry 2006

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

O 3 mln zł zwiększona zostanie dotacja z rezerwy celowej budżetu państwa na realizację Programu dla Odry 2006 w województwie kujawsko-pomorskim. Środki przeznaczone zostaną na regulację rzeki Gąsawki wraz z odbudową budowli piętrzących. Program dla Odry 2006 został zainicjowany po powodzi z 1997 r., a przyjęty przez rząd w maju 2000 r. Ma zapobiegać dalszym zniszczeniom w dorzeczu Odry, ale również stanowić długofalową strategię i zintegrowany plan rozwoju tego regionu.

Czy warto przekupić policjanta?

policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

W 2008 w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 145 przypadków wręczenia funkcjonariuszom Policji korzyści majątkowej oraz 49 przypadków udzielenia obietnicy jej wręczenia. Przypominamy, że nawet obietnica wręczenia łapówki policjantowi jest przestępstwem. Można za to spędzić w więzieniu nawet 10 lat. W 139 sprawach sąd wydał wyrok skazujący. Pomimo tego, w ciągu trwającego jeszcze weekendu pięciokrotnie próbowano w tym województwie przekupić policjantów.


Rozmawialiśmy o granicach Bydgoszczy

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altSekretarz Stanu w MSWiA, Tomasz Siemoniak uczestniczył w wideokonferencji z udziałem wojewody Rafała Bruskiego, parlamentarzystów, prezydenta Bydgoszczy i wójtów gmin Białe Błota i Sicienko.
Prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz podczas multimedialnej prezentacji argumentował za koniecznością przejęcia przez miasto części przyległych terenów (w sumie ponad 700 ha). Tak w przypadku Sicienka, jak Białych Błot przekonywał o zależności tych gmin od Bydgoszczy.