joomla templates top joomla templates template joomla

25 nowych zakażenia w kujawsko-pomorskim, w tym osoby z powiatu wąbrzeskiego, świeckiego. Są to łącznie w regionie 224 osoby, w kraju 3627 zakażonych. Dzisiaj zmarło już 8 osób

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano w sobotę 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie w regionie jest już 224 osób zakażonych COVID-19.
 
Wśród nich jest 6 osób z Bydgoszczy, 5 z Torunia, 4 z powiatu żnińskiego, 3 z powiatu nakielskiego, 2 z powiatu bydgoskiego, 2 z powiatu świeckiego, 1 z powiatu toruńskiego oraz 1 z powiatu wąbrzeskiego. W przypadku jeszcze jednej osoby trwa ustalanie danych.
 
Do tej pory zmarły dwie osoby w grudziądzkim szpitalu. Do soboty na terenie województwa kujawsko-pomorskiego hospitalizowano 162 zakażonych pacjentów, a 11988 przebywało w kwarantannie. 1031 osób objętych było nadzorem. Obrano do soboty 3199 próbek, z tego 244 okazały się pozytywne.
 
W skali kraju Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 8 zgonach osób zakażonych koronawirusem. Z rana poinformowało o dwóch takich przypadkach. Były to: 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące.

Po południu dotarła informacja o 6 kolejnych zgonach. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

- W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 3627 do dzisiaj zmarły 79 osoby -
 
 
W sobotę odnotowano łącznie 224 przypadki zakażenia koronawirusem. W godzinach przedpołudniowych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 120 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczyły:

50 osób z woj. śląskiego,
16 osób z woj. wielkopolskiego,
14 osób z woj. małopolskiego,
10 osób z woj. zachodniopomorskiego,
9 osób z woj. pomorskiego,
6 osób z woj. lubuskiego,
6 osób z woj. lubelskiego,
4 osób z woj. podkarpackiego,
3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
2 osób z woj. świętokrzyskiego.
 
 
 
Po południu Ministerstwo poinformowało o 124 nowych przypadkach zakażenia Potwierdzone przypadki dotyczą:

32 osób z woj. małopolskiego,
25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
15 osób z woj. śląskiego,
13 osób z woj. pomorskiego,
11 osób z woj. łódzkiego,
8 osób z woj. podlaskiego,
7 osób z woj. podkarpackiego,
7 osób z woj. dolnośląskiego,
4 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego.
 
Jednocześnie podwoiła się od wczoraj liczba osób wyleczonych z COVID-19, obecnie jest to 116 osób, wczoraj było ich 56.