joomla templates top joomla templates template joomla

Nowe osoby zakażone COVID-19 w regionie kujawsko-pomorskim, odnotowano 2 takie przypadki w sobotę i aż 12 kolejnych ozdrowieńców, którzy stanowią już 73% osób które do tej pory zachorowały

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
W piątek w województwie kujawsko-pomorski poinformowano łącznie o 2 nowych przypadkach zakażenia COVIDD-19. Do południa komunikat dotyczył 1 nowego przypadku zakażenia COVID-19, był nim mieszkaniec powiatu lipnowskiego. Po południu w raporcie poinformowano o 2 osobie zakażonej w regionie w sobotę w regionie, był nim mieszkaniec powiatu włocławskiego. 
 
Do tej pory w regionie kujawsko-pomorskim odnotowano 592 przypadki zakażenia, z tego zmarło 45 osób. Obecnie 118 osób jest aktywnie chorych na COVID-19 z tego niespełna połowa przebywa w szpitalach i izolatorium, a pozostałe osoby z bezobjawowym przebiegiem koronawirusa przebywają w domu. 
 
 
W piątek odnotowano również 11 nowych ozdrowieńców w regionie, jest ich już 429, co stanowi obecnie aż 73% osób zakażonych koronawirusem w regionie kujawsko-pomorskim. 
 
- Liczba zakażonych w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano łącznie 592 osób, z tego zmarło 45 osób, odnotowano też 430 ozdrowieńców -
 
 
 
Według ostatnich danych podanych z piątku 22 maja w szpitalach i izolatorium na terenie województwa kujawsko-pomorskim przebywało łącznie 39 osób z tego 15 w izolatorium, a 24 osoby w szpitalach na terenie województwa. W zależności od lokalizacji było to:
 
Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu - szpital jednoimienny zakaźny
- 14 osób, w tym 9 osób w stanie dobrym, 3 osoby w stanie średnim, 2 w stanie ciężkim.
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy
- 1 osoba w stanie dobrym,
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy
- 9 osób, w tym 5 osób w stanie dobrym, 1 osoba w stanie średnim, 3 w stanie ciężkim.
Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Toruniu
- 0 osób.
Nowy Szpital w Świeciu
- 0 osób.
Izolatorium
- 15 osób.
 
 
 
W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 przypadkach śmiertelnych w związku z COVID-19. Do południa była to śmierć 8 osób zakażonych koronawirusem, w tym: 84-letni mężczyzna z Łańcuta, 4 osoby ze Zgierza w tym 64-letni mężczyzna, 82-letnia kobieta, 78-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna. 87-letnia kobieta z Łodzi, 2 osoby z Bełchatowa w tym 74-letni mężczyzna i 87-letnia kobieta. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Po poludniu poinformowano o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem, w tym: 78-letniego mężczyzny z Gdańska, 2 osób z Raciborza w tym 55-letniej kobiety i 69-letniego mężczyzny. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

- Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 20931 z tego 993 osób zmarło, odnotowano również łącznie 8977 przypadków ozdrowienia -
 
 
 
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 312 przypadkach zakażenia COVID-19, z tego aż 202 przypadkach na śląsku. Do południa było to 219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia z województw:
 
śląskiego (162),
wielkopolskiego (12),
dolnośląskiego (12),
pomorskiego (8),
świętokrzyskiego (8),
opolskiego (4),
zachodniopomorskiego (4),
małopolskiego (3),
lubuskiego (2),
warmińsko-mazurskiego (1),
lubelskiego (1),
kujawsko-pomorskiego (1),
podlaskiego (1).
 
 
Po południu poinformowano o ty, że ze względu na 4 zdublowane przypadki zakażeń przez WSSE w Łodzi, odejmujemy je z wykazu, jednocześnie poinformowano o 97 kolejnych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
 
mazowieckiego (40),
dolnośląskiego (21),
śląskiego (17),
łódzkiego (12),
podlaskiego (2),
pomorskiego (2),
kujawsko-pomorskiego (1),
podkarpackiego (1),
małopolskiego (1).