joomla templates top joomla templates template joomla

Ewakuacja 20 pacjentów z Torunia do Grudziądza. U 22 osób stwierdzono koronawirusa z tego 14 osób to pacjenci, a 8 to personel pracujący na oddziale

info: TVP, Bydgoszcz; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W dniu dzisiejszym trwa ewakuacja pacjentów z Torunia do Grudziądza i innych miast w regionie. 14 pacjentów i 8 osób z personelu Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika jest zakażonych koronawirusem. 20 chorych pacjentów przewieziono do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu.
 
 
Oddział hematologii szpitala przy ul. Batorego w Toruniu został wyłączony z powodu potwierdzenia koronawirusa u jednej z pacjentek, która już w poniedziałek została przewieziona do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu.

- Przebadano 37 osób, które mogły mieć miały kontakt z zakażoną: 24 pacjentów i 13 osób z personelu. Z tej grupy dodatni wynik testu dotyczy 14 pacjentów, a 8 to osoby leczące, czyli personel pracujący na oddziale - poinformował prezydent Torunia podczas czwartkowej przedpołudniowej wideokonferencji.
 
 
 
W czwartek od samego rana trwała ewakuacja tego oddziału, trwało przewożenie pacjentów do jednoimiennego w Grudziądzu, w tym osoby zakażone koronawirusem i pozostałe osoby chore, gdzie działał dotychczas bardzo dobrze wyposażony oddział hematologii.
 
W środę, dzień wcześniej czterech pacjentów z oddziału hematologii z wynikami ujemnymi niewymagających hospitalizacji przewiezionych do pełniącego funkcje izolatorium Sanatorium „Orion" w Ciechocinku.

- "Do tego samego izolatorium trafi także sześć osób spośród oddziałowego personelu, a siedem odbędzie kwarantannę w warunkach domowych" - poinformował prezydent Zaleski.

Badaniami w kierunku koronawirusa objęto kolejne osoby – personel medyczny i pomocnicy oddziału hematologii, który w okresie hospitalizacji pacjentów zakażonych przebywał na oddziale, i osoby spoza oddziału, mające kontakt pośredni z pracownikami oddziału.