joomla templates top joomla templates template joomla

39 nowych zakażeń koronawirusem w kujawsko-pomorskim, 42 dzisiaj, łącznie 199 osób. W Grudziądzu zmarły dzisiaj dwie pacjentki. Pierwsza była hospitalizowana w Grudziądzu, druga przywieziona z Torunia

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum, wykresy Grudziadz.TV włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W piatek w Szpital w Grudziądzu poinformował o śmierci dwóch pacjentek. Pierwszą z nich była 81-letnia kobieta hospitalizowana w Grudziądzu od 29 marca, mająca choroby współistniejące sercowo-naczyniowe. Druga z pacjentek to 64-letnia kobieta przewieziona do Grudziądza z oddziału hematologii Szpitala w Toruniu w dniu 2 kwietnia. Kobieta wcześniej została przetransportowana do Torunia w związku z przekształceniem Szpitala w jednoimienny. Po wystąpieniu zakażeń w Toruniu kobietę przewieziono do Grudziądza, ale w trakcie podróży zmarła.
 
 
W piątek odnotowano kolejne 42 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim, w tym 3, które podało dziś po południu Ministerstwo Zdrowia. Wśród nich jest 16 osób z Torunia, 11 z Bydgoszczy, 3 z Włocławka, 3 z powiatu toruńskiego, 2 z powiatu nakielskiego, 1 z powiatu aleksandrowskiego, 1 z powiatu bydgoskiego, 1 z powiatu chełmińskiego oraz 1 z powiatu włocławskiego. 2 zakażone osoby z Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu pochodzą spoza województwa kujawsko-pomorskiego z Tych i Gorzowa Wielkopolskiego. W przypadku jeszcze jednej osoby trwa ustalanie danych.

- Łącznie w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzonych zostało 199 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, dwie osoby zmarły w szpitalu w Grudziądzu - 

W województwie kujawsko-pomorskim w piątek było 156 osób hospitalizowanych, 11284 przebywało w kwarantannie, 1150 objętych było nadzorem. Od 3030 osób pobrano próbki.
 
W skali kraju w dniu dzisiejszym odnotowano 8 zgonów osób zakażonych koronawirusem. Do południa Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2 przypadkach, były nimi 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące.
 
Po południu Ministerstwo poinformowała o kolejncyh 6 zmarłych osobach. Są to: 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 82-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu i 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
 
Wieczorem zmarło 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Były nimi 89-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 67-letni mężczyzna ze szpitala w Katowicach, 75-letni mężczyzna ze szpitala w Zgierzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Łodzi, 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.
 
 
- W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 3383 z czego 71 osób zmarło -
 
W piatek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 437 przypadkach zakażenia koronawirusem. Z rana Ministerstwo poinformowało o 203 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczyły
 
125 osób z woj. śląskiego,
19 osób z woj. dolnośląskiego,
11 osób z woj. opolskiego,
10 osób z woj. wielkopolskiego,
10 osób z woj. podkarpackiego,
9 osób z woj. świętokrzyskiego,
5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
5 osób z woj. małopolskiego,
5 osób z woj. lubelskiego,
3 osób z woj. pomorskiego oraz
1 osoby z woj. lubuskiego.
 
 
 
Po południu Ministerstwo poinformowało o 117 nowych przypadków zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą:
 
37 osób z woj. mazowieckiego,
27 osób z woj. dolnośląskiego,
23 osób z woj. małopolskiego,
8 osób z woj. podlaskiego,
7 osób z woj. wielkopolskiego,
5 osób z woj. śląskiego,
4 osób z woj. podkarpackiego,
3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
2 osób z woj. pomorskiego oraz
1 osoby z woj. opolskiego.
 
Wieczorem poinformowano o 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.Potwierdzone przypadki dotyczą:
 
39 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
17 osób z woj. mazowieckiego,
16 osób z woj. dolnośląskiego,
12 osób z woj. łódzkiego,
8 osób z woj. świętokrzyskiego,
7 osób z woj. podlaskiego,
7 osób z woj. pomorskiego,
4 osób z woj. małopolskiego,
3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
2 osób z woj. lubelskiego,
1 osoby z woj. wielkopolskiego oraz
1 osoby z woj. lubuskiego.
 
Do chwili obecnej odnotowano również przypadki wyleczenia z koronawirusa, takich osób jest 56.