joomla templates top joomla templates template joomla

73 nowe przypadki zakażenia w kujawsko-pomorskim. Osoby z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Inowrocławia, powiatów: chełmińskiego, bydgoskiego, żnińskiego, sępoleńskiego...

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
Wojewoda KUjawsko-Pomorski poinformował  73 nowych osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. W tej grupie są osoby z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Inowrocławia i z powiatów: chełmińskiego, bydgoskiego, żnińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego i włocławskiego.
 
Wśród osób zakażonych są pacjenci i personel medyczny z Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu, którzy pochodzą nie tylko z województwa kujawsko-pomorskiego.
 
- Aktualna liczba potwierdzonych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim wynosi 157 osób -
 
W dniu dzisiejszym w skali kraju zmarło 14 osób zakażonych koronawirusem. Z rana Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2 przypadkach śmiertelnych, byli to 59-letni mężczyzny ze szpitala w Tychach oraz 88-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie, która miała choroby współistniejące.
 
 
Po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 5 kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. Byli nimi 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.
 
Wieczorem poinformowano o śmierci 7 kolejnych osób zakażonych koronawirusem 77-letniej kobiecie ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobiecie ze szpitala w Radomiu, 77-letnim mężczyznie ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyznie ze szpitala w Krakowie, 87-letniej kobiecie ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzie ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyznie ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące.
 
Według danych Ministerstwa Zdrowia dzisiaj odnotowano 392 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
 
 
Z rana odnotowano 79 takich przypadków. Dotyczyły one 22 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 1 osoby z woj. świętokrzyskiego.
 
- W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2946 osoby z tego 57 osób zmarło - 
 
Po godz. 16 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 59 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
 
Potwierdzone przypadki dotyczyły 11 osób z woj. wielkopolskiego, 9 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego.
 
Wieczorem poinformowano i  254 nowych przypadkach, 142 osób z woj. mazowieckiego, 73 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. zachodniopomorskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. łódzkiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubuskiego.
 
Jednocześnie z danych wynika, że 56 osób zostało wyleczonych i nie wykazuje już zakażenia koronawirusem.