joomla templates top joomla templates template joomla

Blisko 80 zasłużonych mieszkańców regionu kujawsko-pomorskiego otrzymało odznaczenia państwowe, wśród których znalazł się m.in. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski

info: Województwo Kujawsko-Pomorskie włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Podczas dzisiejszej uroczystości w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uhonorował blisko 80 zasłużonych mieszkańców naszego regionu. Otrzymali oni odznaczenia państwowe, wśród których znalazł się m.in. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.
 
 
„Jest to wyraz wdzięczności państwa polskiego dla osób, które w sposób szczególny angażują się w swoich dziedzinach – w administracji rządowej, samorządowej, organizacjach pozarządowych, są tutaj również przedstawiciele przedsiębiorców. Dzisiaj budujemy nową, wolną Polskę, która się wspaniale rozwija. To również dzięki Wam mamy taką możliwość. Jesteśmy w ważnym roku, 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i te wyróżnienia mają szczególny charakter” – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. 
 
 
Najwyższe odznaczenie - Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce – otrzymała Elżbieta Konstancja Choszcz. 
 
 
Pozostałe wręczone dziś odznaczenia to Złote (4), Srebrne (4) i Brązowe (17) Krzyże Zasługi, Złote (27), Srebrne (4) i Brązowe (3) Medale Za Długoletnią Służbę oraz odznaki Za Zasługi dla Sportu (8) i Budownictwa (1). Wyróżnienia zostały przyznane m.in. za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój przedsiębiorczości, za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej, sportu i upowszechniania sportu, na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia oraz za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.
 
Wśród uczestników dzisiejszej uroczystości były także osoby uhonorowane Medalami Stulecia Odzyskania Niepodległości (7), nadanymi przez Prezesa Rady Ministrów. Odznaczenie ustanowiono dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego. W naszym regionie jest także kolejny odznaczony Medalem „Pro Patria” - Tomasz Orlikowski. Medal „Pro Patria”, nadany jest przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, ustanowiony dla uhonorowania osób fizycznych i prawnych, szczególnie zasłużonych w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny.
 
Lista laureatów: 
 
Adrian Baranowski
Andrzej Bizoń
Katarzyna Błaszkiewicz
Żaneta Budzyńska
Weronika Cabańska
Iga Czepkowska
Stanisław Dominiczak
Izabela Dominiczak-Dziedzic
Dorota Dominiczak-Głowacka
Helena Drożdża
Natalia Flinik
Zosia Fojucik
Ewa Futerska
Krzysztof Gabrielski
Hanna Gładkowska
Małgorzata Gołębiewska
Maria Graban
Agata Grobelniak
Dariusz Grobelniak
Katarzyna Grys
Nikola Gumuła
Krzysztof Herman
Zuzanna Jakimowicz
Milena Jakubas
Magdalena Jastrzębska
Krystyna Juszczak
Tadeusz Juszczak
Krystian Kaniowski
Rafał Kirstein
Jan Koprowski
Agnieszka Krauza
Katarzyna Krygowska
Katarzyna Krzywdzińska
Przemysław Kuciński
Hanna Kulągowska-Puzio
Zuzanna Kuś
Andrzej Kwas
Natalia Kwas
Tomasz Leśniewski
Małgorzata Łubecka
Magdalena Majewska
Michał Malinowski
Joanna Marczewska
Maria Mikołajczak
Marcin Misiak
Jerzy Napierała
Mirosław Nowak
Michał Okruciński
Adrian Olkowski
Jolanta Orzłowska
Mikołaj Osiński
Agnieszka Pajurska
Mariusz Pankau
Piotr Pilaczyński
Jacek Płaczek
Bożena Podlasin
Barbara Ptaszyńska
Klaudia Pułaczewska
Małgorzata Pydyn-Sobczyk
Bartosz Rakoczy
Marek Rauchfleisz
Beata Rumińska
Bożena Sas
Grzegorz Semrau
Igor Siekierka
Ewa Sikora
Jarosław Sikora
Justyna Szelągowska
Paula Świtek
Daria Troczyńska
Klaudyna Zalewska