joomla templates top joomla templates template joomla

Dane z kujawsko-pomorskiego napawają optymizmem. Kolejny dzień nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia COVID-19, jest dwóch kolejnych ozdrowieńców, którzy przezwyciężyli koronawirusa.

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
W piątek kolejny dzień nie odnotowano w regionie kujawsko-pomorskim żadnego nowego przypadku zakażenia COVID-19 potwierdzonego testami, nie odnotowano również żadnego przypadku śmiertelnego. W tym dniu odnotowano też kolejnych 2 ozdrowieńcach, jest ich obecnie już 461.
 
Jednoczesnie wojewoda poinformował, że 1 osoba z Bydgoszczy umieszczona w wykazie 14 maja, została błędnie zakwalifikowana jako osoba zakażona koronawirusem. Została ona usunięta z wykazu. 
 
- Liczba zakażonych w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano łącznie 594 osób, z tego zmarło 46 osób, odnotowano też 461 ozdrowieńców -
 
 
Według ostatnich danych podanych w czwartek 28 maja w szpitalach i izolatorium na terenie województwa kujawsko-pomorskim przebywały łącznie 36 osób z tego 12 w izolatorium, a 24 osoby w szpitalach na terenie województwa. W zależności od lokalizacji było to:
Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu - szpital jednoimienny zakaźny
- 16 osób, w tym 12 osób w stanie dobrym, 3 osoby w stanie średnim, 1 w stanie ciężkim.
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy
- 0 osób,
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy
- 8 osób, w tym 6 osób w stanie dobrym, 1 osoba w stanie średnim, 1 w stanie ciężkim.
Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Toruniu
- 0 osób.
Nowy Szpital w Świeciu
- 0 osób.
Izolatorium
- 12 osób.
 
 
 
W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 13 osób w związku z koronawirusem. Do południa było to 5 osób zakażonych w tym: 85-letnia kobieta ze Zgierza, 65-letnia kobieta z Poznania, 86-letnia kobieta ze Starachowic, 2 osoby z Raciborza w tym 51-letnia kobieta i 87-letnia kobieta. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
 
Po poludniu Ministersto poinformowało o śmierci kolejnych 8 osób zakażonych koronawiruse, były to osoby: 93-letnia kobieta z Gdańska, 76-letni mężczyzna z Raciborza, 94-letnu mężczyzna z Kozienic, 45-letni mężczyzna z Radomia, 3 osoby z Warszawy w tym 83-letni mężczyzna, 71-letni mężczyzn i 63-letnia kobieta, 83-letnia kobieta z Poznania. Większość osób miała choroby współistniejące.
 
 
 
Ministerstwo poinformowało też o błędnie zaraportowany przez WSSE Bydgoszcz 1 przypadek osoby zakażonej został odjęty z wykazu. W piątek odnotowano również 230 nowych przypadków ozdrowieńców, łącznie jest ich już 10560 osób.
 
W związku z przekazanym przez WSSE Lublin raportem dotyczącym 2 błędnie zaraportowanych przypadków zakażenia z dnia 27 maja, odjęto je ze statystyk.
 
- Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 23155 z tego 1051 osób zmarło, odnotowano również łącznie 10692 przypadków ozdrowienia -
 
 
 
W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało łącznie o nowych 333 przypadkach osób chorych na COVID-19. Do południa było to 141 nowych i potwierdzonych zakażenia koronawirusem z województw:
 
śląskiego (98),
dolnośląskiego (13),
opolskiego (9),
świętokrzyskiego (6),
wielkopolskiego (5),
zachodniopomorskiego (4),
pomorskiego (3),
podkarpackiego (2),
lubuskiego (1).
 
 
Po południu odnotowano 192 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:

śląskiego (93),
mazowieckiego (33),
łódzkiego (30),
dolnośląskiego (13),
małopolskiego (9),
wielkopolskiego (8),
podlaskiego (3),
świętokrzyskiego (1),
pomorskiego (1),
lubelskiego (1).