joomla templates top joomla templates template joomla

Dynamika zakażeń w regionie kujawsko-pomorskim jest najwyższa w kraju. Ponad 900 osób przebywa w szpitalach, 81 pod respiratorami, aktywnie zakażonych jest 16. tys, ponad 20 tys. w kwarantannie

info: Wojewoda Kujawsko-Pomorski włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
Padł rekord zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, dzisiaj odnotowaliśmy 1955 nowych przypadków SARS-CoV-2, przeszło 900 osób znajduje się obecnie w kujawsko-pomorskich szpitalach, 81 osób potrzebuje wsparcia respiratora” - poinformował Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.
 
- „Dynamika zakażeń w naszym regionie jest najwyższa w kraju, dlatego proszę Państwo zachowanie dystansu społecznego, stosowanie obostrzeń. Jeżeli możemy zostańmy w domu uświadamiajmy swoich najbliższych, sąsiadów, że ta choroba jest bardzo groźna dla życia i zdrowia ludzi”.
 
 
Regularnie odbywają się spotkania ze środowiskami, które biorą udział w walce z koronawirusem. Jak informuje wojewoda w piątek odbyło się spotkanie z lekarzami rodzinnymi, którzy uczestniczą również w systemie zdrowotnym.
 
- „Omówiona została w trakcie spotkania sytuacja epidemiczna w regionie kujawsko-pomorskim, ale również przeprowadzono szkolenie, które przeprowadzili konsultanci ds. chorób zakaźny i Sanepidu” -
 
Jak podkreślił wojewoda lekarze zostali poinstruowani jak kierować na leczenie i do izolatoriów w regionie osoby zakażone. Mikołaj Bogdanowicz poinformował również, że powstaje drugie izolatorium w regionie. Obecnie taki ośrodek znajduje się w Ciechocinku. 
 
- „Drugie takie izolatorium powstanie w Domu Energetyk w Inowrocławiu” - poinformował Wojewoda.
 
Wojewoda namawia również do dodawania osocza przez osoby, które przeszły już koronawirusa, co może uratować życie zakażonym.