joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądz ponownie na Marginesie? Nikt z regionu nie zasiadł we władzach Sejmiku i Zarządu. Piotr Całbecki wybrany na kolejną kadencję, jego kandydaturę zgłosił Robert Malinowski

R.Ż/eSerwis.info; fot: Łukasz Piecyk dla UMWKP włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Robert Malinowski nie został ani wicemarszałkiem, ani wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego o co miała walczyć Grudziądzka Platforma Obywatelska, a co podnoszono w trakcie kampanii jako jeden z priorytetów w nowej kadencji.
 
 
Nikt z Grudziądza i regionu grudziądzkiego nie został wybrany do władz Województwa. Reprezentacja tej części województwa nie znalazła się ani w Zarządzie Województwa, ani w Prezydium Sejmiku, pomimo tego, że grudziądzka Platforma Obywatelska stawiała to za jeden z priorytetów i mówiła o tym w kampanii wyborczej. 
 
 
Robert Malinowski został natomiast przewodniczącym Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku i w ten sposób będzie miał możliwość „pilnowania” Marszałka dbając o interesy Grudziądza. Biorąc jednak pod uwagę jakie są możliwości radnego, a jakie są możliwości osób funkcyjnych zarządu czy prezydium to możliwości byłego Prezydenta Grudziądza będą w tym zakresie znacznie bardziej ograniczone niż zakładano - podobnie jak było to wcześniej w przypadku Przewodniczącego Klubu PO w Radzie miejskiej Grudziądza - Michała Czepeka. 
 
Przewodniczącym Prezydium Sejmiku został Ryszard Bober, przewodniczący sejmiku poprzedniej kadencji, wiceprzewodniczącymi Wojciech Jaranowski, Elżbieta Piniewska i Łukasz Krupa. 
  
Marszałkiem województwa został wybrany Piotr Całbecki, który będzie piastował tę funkcję czwartą już kadencję. Marszałek, który ma wyłączną kompetencję proponowania kandydatów na pozostałych członków zarządu województwa, zaproponował sejmikowi kandydatury Zbigniewa Ostrowskiego i Dariusza Kurzawy na wicemarszałków województwa oraz Anety Jędrzejewskiej i Sławomira Kopyścia na członków zarządu województwa, z którymi współpracował w ramach tego gremium przez minione cztery lata. Sejmik przyjął tę rekomendację.