joomla templates top joomla templates template joomla

Informował o śmiertelnym przypadku koronawirusa, wzbudzając niepokój mieszkańców. Niepoważne zachowanie prezydenta Brejzy z Inowrocławia, który rozpowszechnia fake newsy zdaniem wojewody

Agencja/eReporter24; info: Wojewoda Kujawsko Pomorski, facebook, tvpbydgoszcz; fot: google włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Wojewoda Kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz apeluje do prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, aby ten zaprzestał rozpowszechniania dezinformacji i wzbudzania niepokojów, w powszechnie panującej sytuacji. Wojewoda uznał działanie samorządowca za  - niebezpieczne i nieodpowiedzialne posługiwanie się dramatem mieszkańców regionu w walce politycznej.
 
 
Mowa tutaj o informacji śmierci pacjentki z Inowrocłwia, która jak podawał prezydent Inowrocławia miała umrzeć z powodu koronawirusa, a którą to informacje otrzymał z bliżej nieokreślonego źródła. 
 
-„Nieoficjalnie docierają do mnie informacje, że ofiarą jest kobieta, mieszkanka Inowrocławia, ale zmarła kilka dni temu w jednym ze szpitali bydgoskich. Nie była w kwarantannie. Wszystkie osoby z którymi miała kontakt powinny natychmiast być umieszczone w kwarantannie oraz poddane testom. Nie wiemy od kogo mogła zakazić się i to niepokoi” - napisał Ryszard Brejza.
 
Jak się jednak okazuje przypadku śmiertelnego pacjentki z Inowrocławia z powodu koronawirusa nie odnotowano, tej informacji zaprzeczył sam szpital Jurasza w Bydgoszczy, który wydał w tej sprawie oświadczenie.
 
-„Pacjentka kilka godzin wcześniej zgłosiła się do Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy z objawami duszności. Zespół SOR oczekiwał przyjęcia pacjentki z zachowaniem pełnych zasad bezpieczeństwa. W związku z nagłym zatrzymaniem krążenia czynności resuscytacyjne u pacjentki podjęła załoga karetki pogotowia. Następnie czynności te przejął zespół szpitalnego oddziału ratunkowego. W trakcie reanimacji w szpitalnym oddziale ratunkowym pobrano pacjentce wymaz do wykonania badania na obecność COVID-19” - poinformował szpital.
 
 
Wojewoda w skierowanym do prezydenta Brejzy piśmie skrytykował zachowanie samorządowca, które było nieodpowiedzialne.
 
- „Rozumiem, że należy Pan do opozycji, jednak teraz nie czas na politykierstwo. Kierowany przeze mnie sztab kryzysowy pracuje, panujemy nad sytuacją i jesteśmy gotowi do kolejnych działań. Na pierwszej linii walkę z pandemią prowadzą lekarze, pielęgniarki, pracownicy pogotowia, epidemiolodzy i wiele innych służb. Dajemy z siebie wszystko dzień i noc” - napisał wojewoda.
 
Prezydent Brejza zdanie Wojewody jest jedynym kujawsko-pomorskim samorządowcem, który nie podjął efektywnej współpracy z administracją rządową w zakresie przeciwdziałania pandemii w naszym województwie. 
 
- „Pana aktywność w tym względzie sprowadza się do komentowania bieżących wydarzeń w mediach społecznościowych, insynuowania rzekomego ukrywania informacji i powielania „fakenewsów”, czyli krótko mówiąc - rozbudzania społecznych emocji. Myślę, że mieszkańcy mogą oczekiwać od Pana znacznie więcej” - napisał wojewoda Bogdanowicz. 
 
 
Jak możemy przeczytać informacji wojewody sztab antykryzysowy w województwie pracuje, chociaż sytuacja jest trudna. 
 
- „Kierowany przeze mnie sztab kryzysowy pracuje, panujemy nad sytuacją i jesteśmy gotowi do kolejnych działań. Na pierwszej linii walkę z pandemią prowadzą lekarze, pielęgniarki, pracownicy pogotowia, epidemiolodzy i wiele innych służb. Dajemy z siebie wszystko dzień i noc. Tymczasem Pan jest jedynym, podkreślam, jedynym kujawsko-pomorskim samorządowcem, który nie podjął efektywnej współpracy z administracją rządową w zakresie przeciwdziałania pandemii w naszym województwie. Pana aktywność w tym względzie sprowadza się do komentowania bieżących wydarzeń w mediach społecznościowych, insynuowania rzekomego ukrywania informacji i powielania „fakenewsów”, czyli krótko mówiąc – rozbudzania społecznych emocji. Myślę, że mieszkańcy mogą oczekiwać od Pana znacznie więcej” – pisał wojewoda.
 
Ryszard Brejza nie zdementował informacji tylko zaatakował wojewodę mówiąc o jego zdaniem kiepskim przygotowaniu. 
 
- Szanowny Panie Wojewodo, ze smutkiem przyjąłem Pana list otwarty, bo smutny to czas dla nas wszystkich. Walczymy ze śmiertelnym zagrożeniem, do dziś wydawało mi się, że wspólnie. Fatalne przygotowanie szpitali w sprzęt, wielodniowe opóźnienia w przekazywaniu nam informacji o osobach odbywających kwarantannę, to fakty których nie ukrywam i nie zamierzam ukrywać. Niepotrzebne jest to Pana polityczne zacietrzewienie. Dobrze jest nerwy trzymać na wodzy, bo koronawirus atakuje każdego, nie zapytując o jego poglądy polityczne... Więcej otwartości mniej zacietrzewienia” - 
 
 
Ryszard Brejza nie przeprosił jednak w swojej wypowiedzi na swoim profilu na facebook mieszkańców, za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji i sianie niepokoju.