joomla templates top joomla templates template joomla

Iwona Michałek została powołana na Pełnomocnika Rządu ds. Ekonomii Społecznej i Solidarnej, w randze sekretarza stanu w Ministerstwo Rodziny, Pracy I Polityki Społecznej

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Iwona Michałek, posłanka z Torunia zostałam powołana na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Ekonomii Społecznej i Solidarnej, w randze sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy I Polityki Społecznej. Do tej pory posłanka z Porozumienia Jarosława Gowina była wiceministrem w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
 
 
Od 7 stycznia 2020 pIwona Michałek zmienia ministerstwa. Premier powołał posłankę na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Ekonomii Społecznej i Solidarnej, w randze sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy I Polityki Społecznej. 
 
Do chwili obecnej posłanka z Torunia piastowała funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, oraz pełnomocnika rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, na którą została powołana w lipcu zeszłego roku przez Premiera Mateusza Morawieckiego.
 
 
Iwona Michałek urodziła się 13 marca 1956 roku w Szczecinie. W 1981 roku ukończyła biologię środowiskową na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia podyplomowe z ochrony środowiska (1989 roku) i zarządzania (1999 roku). Podczas uroczystości z okazji Jubileuszu 70-lecia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika otrzymała tytuł honorowego Ambasadora tej uczelni.
 
Pracowała jako nauczyciel biologii i przyrody w szkołach wiejskich i miejskich. Przez 10 lat związana z Kujawsko-Pomorskim Kuratorium Oświaty, w którym pełniła m.in. funkcję wizytatora, wicekuratora oraz sprawowała obowiązki kuratora oświaty.
 
Kierowała również Pracownią Zarządzania, Diagnozy i Wychowania w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Przez 5 lat pełniła funkcję Rzecznika Praw Ucznia. W latach 2010-2012 kierowała projektem systemowym UE pt. „Klucz do uczenia – program wsparcia kujawsko-pomorskich nauczycieli”. Była edukatorem w zakresie przestrzegania praw ucznia i dziecka oraz koordynatorem regionalnym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie ds. edukacji o tolerancji.