joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejne 10 osób ukaranych zostało mandatami karnymi, a wobec czterech mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego sporządzono wnioski o ukaranie do sądu

info: KMP, Brodnica włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Brodniccy policjanci od chwili wejścia w życie nowych przepisów dotyczących stanu epidemii i zawartych w nich zakazów i nakazów, zwiększyli liczbę patroli i kontroli miejsc, gdzie mogą grupować się osoby. Kolejne 10 osób ukaranych zostało mandatami karnymi, a wobec czterech mieszkańców Jabłonowa Pomorskiego sporządzono wnioski o ukaranie do sądu.
 

Osoby, które nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią powinni liczyć się z surowymi konsekwencjami. Wzmożone kontrole oraz liczba patroli brodnickich policjantów mają na celu ujawnianie osób nieprzestrzegających zakazów.

Wciągu ostatniej doby, brodniccy policjanci nałożyli 11 mandatów karnych i sporządzili 4 wnioski do sądu o ukaranie osób, które nie stosowały się do zakazu gromadzenia się.
 
 
Kara za nieprzestrzeganie przepisów może wynieść nawet 5tys. złotych. W przypadku ujawnienia nieletnich, którzy przemieszczają się bez opieki osoby dorosłej kierowane będą wnioski do sądu rodzinnego.
 
W przypadku osób, które nie stosują się do kwarantanny domowej, policjanci sporządzać będą wnioski do Państwowego Inspektora Sanitarnego o nałożenie grzywny 30 tys. złotych.