joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejne zakażenia w szpitalu we Włocławku, łącznie już 35 osób. Chorych przetransportowano do Grudziądza, zlecono też kolejne testy dla pracowników i pacjentów szpitala

Agencja/eReporter24; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
W niedzielę w szpitalu we Włocławku odnotowano kolejnych pięć osób zakażonych COVID-19. Byli to czterej pracownicy personelu medycznego, a także jeden pacjent oddziału chirurgii ogólnej. Łącznie do tej pory wykryto w ognisku szpitalnym koronawirusa już u 35 osób.
 
W niedzielę odnotowano kolejnych 21 przypadków osób zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich było 9 osób z powiatu aleksandrowskiego, 1 z powiatu brodnickiego, 1 z powiatu chełmińskiego, 1 z powiatu nakielskiego, 3 z powiatu toruńskiego, 1 z powiatu wąbrzeskiego i 5 z powiatu włocławskiego. Kolejnych 7 osób przezwyciężyło chorobę.
 

Obecnie trwa testowanie osób w ognisku zakażenia we włocławskim szpitalu. Z ponad 100 kolejnych testów w ciągu ostatniej doby pięć wyników dało rezultat pozytywnych. Zakażonymi okazali się czterej pracownicy szpitala i pacjentka oddziału chirurgii ogólnej.
 
Decyzją dyrekcji praca całego oddziału chirurgii ogólnej w szpitalu została zawieszona.
 
Pacjentkę z oddziału chirurgii i 13 pacjentów z oddziału chorób wewnętrznych przewieziono do szpitala w Grudziądzu.
 
Pozostałe osoby, 12 pacjentów, którzy mieli wynik ujemny na koronawirusa, przetransportowani zostali do innych szpitalu w regionie, w tym trzy osoby trafiły do Świecia na oddział zakaźny, a dziewięć do Bydgoszczy, do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii i szpitala Jurasz.
 
W niedzielę w szpitalu we Włocławku przeprowadzono kolejnych 100 testów osób mogących mieć kontakt z zakażonymi. Dotąd we włocławskim szpitalu zakażenie potwierdzono u 35 osób w tym 13 pacjentów i 17 pracowników II oddziału chorób wewnętrznych oraz pacjenta oddziału chirurgii i czterech pracowników szpitala. Pacjentem zero była prawdopodobnie w ognisku zakażenia pielęgniarka przechodząca zakażenie bezobjawowo.