joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejny nabór wniosków na budowę dróg w Grudziądzu, Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku, Brodnicy. 150 mln dla samorządów z Funduszy Dróg Samorządowych

info: Wojewoda Kujawsko-Pomorski; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
Przeszło 150 milionów złotych trafi do samorządów województwa kujawsko-pomorskiego w 2021 r. z Funduszu Dróg Samorządowych. Dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz ogłosił nabór wniosków.
 
- To już kolejna edycja tego ważnego Rządowego programu. W 2019 r. w ramach Funduszu Dróg Samorządowych udało się zrealizować 222 zadania inwestycyjne w samorządach gminnych i powiatowych - mówił przedstawiciel rządu w województwie.
 
 
Dofinansowanie z FDS dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy jest dochód własny, tym większa wartość dofinansowania. Maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80% kosztów realizacji całego zadania.
 
- Wnioski będzie można składać na budowę, przebudowę oraz remont dróg. Inwestycje mogą być jednoroczne lub wieloletnie. Zapraszam wszystkie samorządy do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego ważnego programu. Wnioski można składać do 14 sierpnia - apelował wojewoda.
 
Podział środków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2021 r.:
 
Minister Infrastruktury zaakceptował podział środków Funduszu Dróg Samorządowych, które zostaną przeznaczone w poszczególnych województwach na dofinansowanie dróg samorządowych w 2021 r. W ramach naboru na 2021 r. na wsparcie zadań powiatowych i gminnych zaplanowano w skali kraju 3,2 mld zł.
 
Limit na dofinansowanie zadań, realizowanych przez samorządy województwa kujawsko-pomorskiego, wyniesie 151 959 803,54 zł; Limit na dofinansowanie zadań wieloletnich wynosi 61 612 132,78 zł.