joomla templates top joomla templates template joomla

Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć. W czwartek w regionie kujawsko-pomorskim, po dłuższym czasie, odnotowano 5 przypadków zakażenia COVID-19. Odnotowano tez 7 nowych ozdrowieńców

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
W czwartek w regionie kujawsko-pomorskim odnotowano 5 osób chorych na COVID-19. To pierwszy taki wzrost od dłuższego czasu. Do południa wojewoda kujawsko-pomorskim poinformował o 2 osobach zakażonych koronawirusem, byli to mieszkańcy Bydgoszczy. Jednocześnie poinformowano o tym, że mieszkanka Bydgoszczy wykazana 2 czerwca jako zakażona koronawirusem, po weryfikacji wyniku została usunięta z wykazu osób zakażonych. Raport został skorygowany.
 
Po południu poinformowano o 3 kolejnych osobach zakażonych koronawirusem w województwie. Wśród nich był mieszkaniec Torunia oraz mieszkańcy powiatu nakielskiego i żnińskiego.
 
 
W piątek odnotowano też 7 ozdrowieńców, do południa odnotowano 4 ozdrowieńcach, a po południu kolejnych 3 osobach. Łącznie w regionie jest już  496 takich osób. 
 
- Liczba zakażonych w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano łącznie 599 osób, z tego zmarło 47 osób, odnotowano też 496 ozdrowieńców -
 
 
 
Według ostatnich danych podanych w poniedziałek 1 czerwca w szpitalach i izolatorium na terenie województwa kujawsko-pomorskim przebywały łącznie 17 osób z tego 0 w izolatorium, a 17 osób w szpitalach na terenie województwa. W zależności od lokalizacji było to:
 
Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu - szpital jednoimienny zakaźny
- 9 osób, w tym 4 osób w stanie dobrym, 3 osoby w stanie średnim, 2 w stanie ciężkim.
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy
- 0 osób,
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy
- 7 osób, w tym 6 osób w stanie dobrym, 1 osoby w stanie średnim.
Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Toruniu
- 1 osoba w stanie dobrym.
Nowy Szpital w Świeciu
- 0 osób.
Izolatorium
- 0 osób.
 
 
 
W czwartek odnotowano 2 przypadki śmiertelne osób zakażonych koronawirusem. Byli to 83-letnia kobieta ze Zgierza i 67-letni mężczyzna z Raciborza. Osoby te miały choroby współistniejące.
 
W popołudniowych raportach WSSE nie odnotowano żadnego przypadku zgonu z powodu COVID-19. W czwartek odnotowano również 213 nowych ozdrowieńców, jest ich obecnie już 12227.
 
- Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 25048 z tego 1117 osób zmarło, odnotowano również łącznie 12227 przypadków ozdrowienia -
 
 
 
W czwartek odnotowano 361 przypadków zakażenia COVID-19. Do południa odnotowano 139 nowych i potwierdzonych przypadków z województw: 
 
śląskiego (104), 
małopolskiego (15), 
wielkopolskiego (6), 
świętokrzyskiego (5), 
opolskiego (4), 
dolnośląskiego (3), 
kujawsko-pomorskiego (1),
podlaskiego (1). 
 
 
Po południu Ministerstwo poinformowało o 222 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: 
 
łódzkiego (112), 
mazowieckiego (50), 
śląskiego (16), 
podlaskiego (11), 
dolnośląskiego (8), 
małopolskiego (6), 
opolskiego (4), 
świętokrzyskiego (4), 
wielkopolskiego (4), 
kujawsko-pomorskiego (3), 
zachodniopomorskiego (2), 
lubelskiego (1),
pomorskiego (1).