joomla templates top joomla templates template joomla

Krzysztof Ardanowski, jak twierdzą niektórzy "4 najbardziej wpływowa osoba w Państwie" został zawieszony w prawach członka PiS razem z 14 innymi posłami. Poseł nadal pozostaje Ministrem Rolnictwa

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
Tak jak wcześniej zapowiadano decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego, zawieszono 15 posłów, którzy wyłamali się i wbrew dyscyplinie partyjnie zagłosowali przeciwko ustawie o ochronie zwierząt. Wśród posłów Minister Rolnictwa  Jan Krzysztof Ardanowski, Henryk Kowalczyk i Lech Kołakowski.
 
W konsekwencji głosowań przeciwko uchwaleniu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego, który ma być dozwolony tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, zawieszonych w prawach członków partii zostało 15 posłów. 
 
 
Oprócz Jana Krzysztofa Ardanowskiego w prawach członka partii zawieszeni zostali Henryka Kowalczyk, Lech Kołakowski, Katarzyna Czochara, Zbigniew Dolata, Teresa Glenc, Agnieszka Górska, Teresa Hałas, Jerzy Małecki, Krzysztof Szulowski, Piotr Uściński, Marek Wesoły, Bartłomiej Wróblewski oraz Sławomir Zawiślak, a także Kazimierz Moskal.
 
Już w piątek kierownictwo Klubu zapowiedziało, że będą podjęte decyzje Kaczyńskiego co do zawieszenia w prawach członków PiS tych posłów, którzy byli przeciwni, wstrzymali się od głosu, bądź nie będą mogli usprawiedliwić w sposób wystarczający nieobecności na głosowaniach nad projektem tej noweli. Marszałek Terlecki informował zarówno w czwartek, jak i piątek, że zawieszenie w prawach członka partii będzie się wiązało także z utratą funkcji i stanowisk w Sejmie oraz strukturach okręgowych.
 
Pomimo zarządzonej przez szefa PiS dyscypliny w głosowaniu przeciw noweli opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski, dwóch Porozumienia, a 15 posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu.