joomla templates top joomla templates template joomla

Kto wystartuje do Sejmu z List Platformy Obywatelskiej w województwie kujawsko-pomorskim

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot: R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
Trwa układanie list Platformy Obywatelskiej do Sejmu i chociaż nic nie jest jeszcze przesądzone, wstępnie przydzielono już miejsca, z których wystartują politycy.
 
Według wstępnych założeń  listę w okręgu toruńskim otwierać będzie szef zarządu regionu PO Tomasz Lenz natomiast w okręgu bydgoskim minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska. Ostateczną decyzję jednak podejmnie premier Ewa Kopacz pełniąca obowiązku przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.
 
Okręg toruński
 
Listę otwiera wspomniany poseł Tomasz Lenz. Na kolejnych miejscach znaleźli się posłanka Domicela Kopaczewska, poseł Tomasz Szymański, obecny wiceminister spraw wewnętrznych Grzegorz Karpiński, szefowa PO w Brodnicy Anna Kupczyk, poseł Antoni Mężydło, a także chirurg ze szpitala w Aleksandrowie Kujawskim Lofti Mansour, radny wojewódzki Jacek Kuźniewicz i starosta toruński Mirosław Graczyk.
 
Okręg bydgoski
 
Listę bydgoską rozpoczyna Teresa Piotrowska, a na Drugie miejsce w okręgu znalazł się wiceminister infrastruktury i rozwoju Paweł Olszewski, natomiast trzeci uplasował się poseł Krzysztof Brejza. W dalszej kolejności miejsca przydzielono posłankom Iwonie Kozłowskiej i Grażynie Ciemniak, a w dalszej kolejności posłowi niezrzeszonemu Łukaszowi Krupie, który jeszcze kilak miesięcy temu należał do Twojego Ruchu. 
 
Na bydgoskiej liście znaleźli się również była wiceburmistrz Żnina Aleksandra Nowakowska,  wicewojewoda Elżbieta Rusielewicz. Listę  Platformy Obywatelskiej w okręgu bydgoskim zamyka Robert Sycz mistrz olimpijski w wioślarstwie z Sydney z  roku 2000 i z Aten z  2004 roku. 
 
Kandydaci do Senatu
 
O mandaty do Senatu ubiegać będą się senatorzy: Andrzej Kobiak w okręgu bydgoski, nr 9, Jan Rulewski w okręgu inowrocławski, nr 10, nr 11, Andrzej Person w okręgu włocławski, nr 13. 
 
 
Michał Wojtczak wystartuje w tych wyborach w  okręgu toruński do Senatu, a co ciekawe w okręgu grudziądzkim nr 12 o mandat senatora ubiegać się będzie  wiceprzewodniczący sejmiku województwa, dyrektor grudziądzkiego szpitala Marek Nowak.
 
Listy zaproponowane przez regiony ulegną zapewne korekcie i na dniach poznamy ostatecznie ich liderów.