joomla templates top joomla templates template joomla

Liderem listy toruńsko-włocławskiej Prawa i Sprawiedliwości będzie Krzysztof Czabański

włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
Krzysztof Czabański otwiera listy okręgu toruńskiego Prawa i Sprawiedliwości co jest pewnego rodzaju zaskoczeniem. Dla przeciętnego wyborcy niekoniecznie osoba znana. 
 
Dwójką na liście jest Iwona Michałem na mocy porozumienia pomiędzy Polską Razem Jarosława Gowina a Prawem i Sprawiedliwością.
 
Trzecie miejsce na listach zajął Łukasz Zbonikowski przewodniczący Kujawsko-pomorskiego PiSu. 
 
Czwórką okręgu toruńskiego w kujawsko-pomorskim została Anna Sobecka kojarzona bardzo silnie ze środowiskiem Radia Maryja i wspierana w poprzednich wyborach przez tą rozgłośnię.
 
Jan Krzysztof Ardanowski startujący w poprzednich wyborach z drugiej pozycji tym razem jako piątka powalczy o mandat posła. 
 
Marzenna Drab  była poseł z Grudziądza, która nie dostała się w poprzednich wyborach do Sejmu, znalazła się na szóstej pozycji.
 
Pełne listy powinny być znane na początku przyszłego tygodnia. Prawo i Sprawiedliwość liczy na minimum sześć mandatów w okręgu toruńskim, a nawet siedem. Miejsca "biorące" to zazwyczaj pierwsze pozycje na listach, ale z wyborów na wybory bardziej świadomi wyborcy potrafią "sprawić psikusa" dlatego nawet jedynka nie może być pewna swojej pozycji i wejścia do Sejmu.
 
Przypomnijmy, że w poprzednich wyborach w okręgu toruńskim do Sejmu nie dostała się Marzenna Drab z czwartej pozycji, a jednocześnie z dużym poparciem weszła z list PiSu Anna Sobecka, która była dopiero siódma. Równocześnie Zbigniew Girzyński startujący wtedy z list PiSu - obecnie bezpartyjny - wyprzedził kolegów z czołówki i zebrał najwiekszą ilość głosów z listy i to znacząco większą niż Łukasz Zbonikowski i Jan Krzysztof Ardanowski. Obecnie były poseł PiSu ubiegać się będzie o mandat Senatora z Torunia. 
 
{media load=media,id=2961,width=640,align=center,display=inline}