joomla templates top joomla templates template joomla

Nie stosowali się do kwarantanny, sąd zasądził grzywny po 5 i 6 tys. zł. W kolejce czekają już następne sprawy z udziałem mieszkańców regionu

info: KMP, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W poniedziałek 6 kwietnia a Sądzie Rejonowy w Rypinie wydał wyroki nakazowe w sprawie nieprzestrzegania nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
 
 
Uznając winnych skazał siedem osób z powiatu rypińskiego na karę grzywny w kwocie od 5 do 6 tysięcy złotych. Te orzeczenia Rypińskiego Sądu Rejonowego mają stanowić lekcję i nauczkę na przyszłość.
 
Z pewnością mamy do czynienia z wyrokami, które nie są ostatnimi, mającymi bezpośredni związek z niestosowaniem się i nieprzestrzeganiem kwarantanny. W kolejce czekają już następne z udziałem mieszkańców naszego powiatu.
 
 
Przypominamy! Stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Jest niezbędne, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Niestosowanie się do obowiązujących przepisów skutkuje odpowiedzialnością prawną i karą grzywny w wysokości od 5 do 30 tys. zł.