joomla templates top joomla templates template joomla

Nowi obywatele Polski w województwie kujawsko-pomorskim. 17 osób dorosłych i 12 dzieci odebrało dzisiaj akty nadania obywatelstwa

info: Wojewoda/Kujawsko-Pomorski włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

17 osób dorosłych i 12 dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego odebrało dzisiaj akty nadania obywatelstwa polskiego. Dokumenty oraz flagę państwową otrzymali od wicewojewody Józefa Ramlaua oraz zastępcy Dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Roberta Góreckiego.
 
 
Nowi obywatele pochodzą z Armenii, Austrii, Białorusi, Izraela, Rosji i Ukrainy. Nowym obywatelom Rzeczypospolitej towarzyszyli ich krewni i bliscy.
 
 
- „To dla nas zawsze bardzo radosna uroczystość, mam nadzieję, że zapamiętają Państwo ten dzień do końca życia. Gratuluję otrzymania Polskiego obywatelstwa, cieszę się. że wybrali Państwo nasze województwo jako swój ośrodek do życia.”- mówił wicewojewoda Józef Ramlau.
 
 
Obywatelstwo polskie można uzyskać w drodze nadania przez Prezydenta RP (bez spełniania dodatkowych warunków) oraz poprzez decyzję wojewody o uznaniu za obywatela polskiego. 
 
W takim przypadku cudzoziemiec musi przebywać nieprzerwanie w Polsce na podstawie zezwolenia na pobyt stały 3 lata, na miejscu posiadać regularne i stabilne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowanego lokalu mieszkalnego, ponadto musi wykazać się znajomością języka polskiego potwierdzoną urzędowym poświadczeniem (certyfikat) lub świadectwem ukończenia szkoły w RP. 
 
 
Druga możliwość to przebywanie 2 lata na pobycie stałym, jeżeli cudzoziemiec pozostaje co najmniej 3 lata w związku małżeńskim.