joomla templates top joomla templates template joomla

O krok od tragedii na A1. Był tak pijany, że pomylił kierunki. Uderzył w słupek, stracił panowanie nad autem i ruszył pod prąd! Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie

info: Policja, Bydgoszcz włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
O krok od tragedii na autostradzie A1. Tylko zdecydowana reakcja innych kierowców pozwoliła na ujęcie nietrzeźwego kierowcy, który uderzył w słupek hektometryczny, stracił panowanie nad autem i ruszył pod prąd! Konsekwencje prawne poniosła również jadąca z nim pasażerka.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę ok. godz. 16:30 na pasie autostrady A1 w kierunku Łodzi. Wg relacji świadków kierowca czerwonej mazdy nie zachowując najmniejszych zasad bezpieczeństwa wyprzedzał inne pojazdy slalomem w ogromną prędkością.
 
 
Nagle mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słupek hektometryczny obracając pojazd wokół własnej osi. Ku zaskoczeniu innych kierowców, kierowca mazdy ruszył „pod prąd” zmuszając inne auta do nagłego hamowania i zjeżdżania na pobocze, aby nie doszło do zderzenia czołowego. Obecni na miejscu kierowcy innych samochodów zablokowali możliwość odjazdu mazdy i wezwali policję.
 
W tym momencie siedzący za kierownicą 32-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego zamienił się miejscami ze swoją 32-letnią pasażerką, która próbowała odjechać z miejsca zdarzenia, ale po kilkudziesięciu metrach drogę ucieczki zablokowali jej inni kierowcy. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci rozpoczęli swoje czynności od zbadania stanu trzeźwości uczestników.
 
Okazało się, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a jego pasażerka, która wsiadła za kierownicę 0,40 promila! Na domiar złego okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd ze złamaną ręką usztywnioną w ortezie, co tym bardziej utrudniało mu panowanie nad autem. Oboje uczestnicy usilnie utrzymywali, że autem cały czas kierowała kobieta co było sprzeczne z zeznaniami licznych naocznych świadków, dlatego też mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Wczoraj oboje usłyszeli zarzuty i stracili prawa jazdy.
 
Mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi teraz do 2 lat więzienia i wieloletni zakaz kierowania. 32-letnia mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, odpowie za wykroczenie kierowania w stanie po użyciu alkoholu za co również grozi jej wysoka grzywna oraz nawet 3 lata zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.