joomla templates top joomla templates template joomla

Ognisko koronawirusa w Powiatowym Szpitalu w Chełmży, gdzie odnotowano 8 zakażonych COVID-19. Do 46 wzrosła liczna zakażonych w Szpitalu we Włocławku

Agencja/eReporter24; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
Wstrzymano przyjęcia na Odział Wewnętrzny w Szpitalu Powiatowym w Chełmzy, powodem jest  wykrycie koronawirusa u 8 osób w tym u 5 pacjentów i 3 osób z personelu szpitalnego.
 
Kolejne ognisko koronawirusa odnotowano tym razem w Powiatowym Szpitalu w Chełmży. Do tej pory odnotowano tam 8 przypadków zakażenia, co jest bezpośrednią przyczyną wstrzymania przyjęć pacjentów na Oddział Wewnętrzny tego szpitala.
 
 
Zakażonymi jest pięciu pacjentów szpitala oraz trzech pracowników szpitala. Trzy osoby zostały przewiezione do innych szpitali, dwie osoby do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu, jedna osoba do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, dwie osoby zostały poddane kwarantannie domowej.
 
Wzrosła w poniedziałek również liczba zakażonych w Szpitalu we Włocławku. Odnotowano tam łącznie 46 przypadków zakażenia w Szpitalu Specjalistycznym im. ks. Jerzego Popiełuszki.

Kolejne zakażenia COVID-19 odnotowano 11 osób w tym u 10 pacjentów i 1 pracownika, łącznie z wcześniejszymi przypadkami jest to 46 osób.