joomla templates top joomla templates template joomla

Ogromna ilość ścieków płynie z Warszawy do Grudziądza, Torunia, Bydgoszczy, Włocławka. To będzie katastrofa ekologiczna, zrzut potrwa nawet kilka tygodni. W ściekach są substancje niebezpieczne!

R.Ż/eSerwis.info; video: tvn24/x-news; info: TVPinfo włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie przeprowadza kontrolowany spust ścieków do Wisły wskutek awarii kolektora w oczyszczalni ścieków "Czajka" - poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.
 
 
W warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka doszło do awarii; nieczystości spływają do Wisły – poinformował podczas briefingu prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Chodzi o problemy z systemem przesyłowym. W stołecznym ratuszu działa sztab kryzysowy.
 
 
– Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjął decyzje o tym, by dokonać kontrolowanego spustu nieczystości do Wisły. Ta decyzja zapadła dzisiaj w godzinach rannych. Ja chciałem wszystkich uspokoić, woda pitna jest bezpieczna. Odbył się sztab kryzysowy, specjalnie by rozmawiać o tym, jak ta sytuacja wygląda – powiedział Trzaskowski.
 
Jak mówił prezydent Warszawy, „kolektor uległ awarii, on odprowadza ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków Czajka”. – Te ścieki w sposób kontrolowany są wypuszczane do Wisły. No i w momencie kiedy ta awaria zostanie usunięta, to ten kolektor będzie funkcjonował – dodał. Stwierdził też, że spust ścieków to trzy metry sześcienne na sekundę. 
 
 
 
– Z naszych obliczeń wynika, że Wisła, która będzie odprowadzać te ścieki dotrze do Płocka za około 50 godzin, bo to jest pierwsza miejscowość, w której mamy tego typu ujęcia wody – powiedział. 
 
 
W związku z awarią w urzędzie miasta zwołano po godz. 12 sztab kryzysowy. 
 
Rzecznik Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Sergiusz Kieruzel przekazał , że na miejscu pracują służby KZGW: sprawdzają, co się dzieje i pobierają próbki wody.