joomla templates top joomla templates template joomla

Okrągły Stół Edukacyjny w województwie kujawsko-pomorskim z udziałem wiceminister Iwony Michałek. Zagadnienia to „uczeń, rodzic i nauczyciel w systemie edukacji, nowoczesna szkoła oraz jakość edukacji”

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Okrągły Stół Edukacyjny w województwie kujawsko-pomorskim. Kurator Oświaty zaprosił przedstawicieli uczniów, rodziców, nauczycieli, samorządowców, organizacji pozarządowych.
 
 
W urzędzie wojewódzkim odbył się Kujawsko-Pomorski Stół Edukacyjny.
 
- To inicjatywa premiera Mateusza Morawieckiego, która wynikła po strajkach z połowy poprzedniego roku - powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podczas briefingu prasowego poprzedzającego obrady. - Aż 60 uczestników usiądzie dzisiaj z nami za stołem i będzie dyskutować o problemach edukacji. Myślę, że to bardzo dobrze, że rozmowy przeniosły się do poszczególnych województw. Dzięki temu każdy region będzie mógł wypowiedzieć swoją opinię na temat sytuacji w oświacie - dodał.
 
 
Jak mówiła na konferencji prasowej wiceminister edukacji narodowej Iwona Michałek Poseł na Sejm RP.
 
- "Wojewódzkie Okrągłe Stoły Edukacyjne są bardzo potrzebne, ponieważ okazało się, że oprócz problemów ogólnopolskich, w poszczególnych województwach wybrzmiewają specyficzne potrzeby, które też trzeba rozwiązać. Z perspektywy Warszawy być może nie wszystko dokładnie widać, a my chcemy rozmawiać ze społeczeństwem i to robimy.
 
- Od uczestników naszych dzisiejszych obrad nie oczekujemy wypracowania wspólnego stanowiska, ale oczekujemy bardzo merytorycznej dyskusji, zgłaszania konkretnych wniosków i rozwiązań na zasygnalizowane wcześniej problemy. Wnioski zostaną przekazane do Ministerstwo Edukacji Narodowej by wraz z innymi mogły stanowić głęboki i solidny materiał analityczny dla ministra edukacji narodowej - mówił przed obradami Kujawsko-Pomorskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego, wojewódzki kurator oświaty Marek Gralik.