joomla templates top joomla templates template joomla

Pierwsze takie konsultacje

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 Chełmnianie poznali dziś (13 kwietnia) ostateczny projekt rozpoczynającej się wkrótce modernizacji ul. Toruńskiej w Chełmnie. O kształcie inwestycji zadecydowały uwagi i pomysły mieszkańców zgłoszone podczas zakrojonych na szeroką skalę pilotażowych konsultacji społecznych. - Budujemy dla ludzi, dlatego chcieliśmy dowiedzieć się, jakie są ich oczekiwania wobec tej inwestycji.

Oni najlepiej wiedzą, gdzie powinny pojawić się przejścia dla pieszych, ławki, zieleń, czy czytelne znaki. Doświadczenia z organizacji pilotażowych konsultacji w Chełmnie chcemy wykorzystać przy okazji innych planowanych inwestycji drogowych – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Konsultacje społeczne prowadziła Lokalna Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły” we współpracy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

Zainaugurowaliśmy je 4 listopada podczas organizowanej przez teatr Agrafka akcji promocyjno-informacyjnej w chełmińskim sklepie Intermarche. Ogłoszony został także konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Toruńska moich marzeń”. Między 4 a 16 listopada mieszkańców chełmińskich osiedli Kwiatowego, Chodziszewskiego i Fiałka odwiedzili ankieterzy Lokalnej Grupy Działania „Zakole Dolnej Wisły”, którzy przeprowadzali anonimowe badania. Można było także przesłać wypełnioną ankietę poprzez e-mail (do pobrania tutaj).

Zebrano prawie 70 ankiet, a w konsultacjach uczestniczyło prawie 200 osób aktywnie zainteresowanych inwestycją. W odpowiedzi na sugestie mieszkańców w projekcie modernizacji znalazło się między innymi ułożenie specjalnej ograniczającej hałas nawierzchni, instalacja elementów ryflowanych nie tylko przed przejściami dla pieszych, ale również przy przystankach i montaż barier ochronnych w kolorze żółtym i w kształcie litery „A”. Na chodnikach Starego Miasta pojawi się starobruk z kamienną opaską, zaplanowano też wprowadzone ograniczenia prędkości do 40 km/h. Rozbudowane zostanie również oświetlenie.

Skrzyżowanie ulic Piotra Skargi i przy cmentarzu będzie dostosowane do instalacji w przyszłości sygnalizacji świetlnej. Szczegółowe informacje na temat zmian w projekcie wprowadzonych w wyniku konsultacji społecznych tutaj W czasie dzisiejszego spotkania w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmnie z przedstawiony został ostateczny projekt inwestycji, zaprezentowano też materiały, które będą użyte podczas remontu. Ogłoszony został także konkurs fotograficzny z atrakcyjnymi nagrodami (regulamin znajdzie się na stronie www.zdw-bydgoszcz.pl).

Przebiegająca przez Chełmno droga wojewódzka nr 550, zostania zmodernizowana na odcinku między starówką a rondem w Brzozowie. Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia inwestycji. Ogłoszono już przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji. Prace ruszą w czerwcu. Inwestycja będzie prowadzona przy utrzymaniu przejezdności trasy.