joomla templates top joomla templates template joomla

Piotr Całbecki twierdzi, że ma inny timing. Kujawsko-pomorskie jest na szarym końcu wydatkowania unijnych funduszy. Wszyscy mogą na tym stracić Grudziądz, Toruń, Bydgoszcz, Brodnica i inne miasta regionu

R.Ż/eSerwis.info; za: TVP; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Kujawsko-Pomorskie na końcu listy w wydatkowaniu funduszy unijnych. Aktualnie żadne województwo nie robi tego gorzej. Marszałek Całbecki mówi, że ma inny "timing".
 
Jeżeli kujawsko-pomorski samorząd kierowany przez marszałka Piotra Całbeckiego z Platformy Obywatelskiej nie przyspieszy wydatkowania środków unijnych może stracić 100% funduszy – podało TVP.
 
Jak wynika z poziomu wydatkowania unijnych środków przez Urząd Marszałkowski w Toruniu województwo jest na szarym końcu, nikt nie robi aktualnie tego gorzej. Według danych Ministerstwa i Rozwoju samorządy spożytkowały zaledwie 14% funduszy z budżetu na lata 2014-2020, 
Najgorsza sytuacja jest w kujawsko-pomorskim, zaraz za nim jest zachodniopomorskie i świętokrzyskie. 
 
- Jeżeli kujawsko-pomorskie nie przyspieszy wydawania funduszy może stracić nawet 100% funduszy -
 
W wypowiedzi dla TVP marszałek Województwa stwierdził, że:
 
- „Mamy inny timing, inny harmonogram i do tego różnimy się od innych województw” - mówił marszałek Piotr Całbecki. 
 
Jeżeli samorządy nie przyspieszą Polska może stracić nawet 1 miliard euro. 
 
W obecnej perspektywie kujawsko-pomorskie na lata 2014-2020 ma do wydania 2,23 mld euro - jest to dwa razy więcej środków niż w poprzedniej perspektywie. Spowodowane jest to między innymi tym, że w przypadku wydatkowania funduszy europejskich z poprzedniego okresu – lat 2007-2013 kujawsko-pomorskie było liderem. Aktualnie jednak tak ogromnych inwestycji jak w poprzedniej perspektywie nie widać - szczególnie w mniejszych miastach.