joomla templates top joomla templates template joomla

Po raz jedenasty działacze NSZZ "Solidarność" wzięli udział na zaproszenie Marszałka Piotra Całbeckiego w obchodach 39. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Po raz jedenasty Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki zaprosił aktywnych działaczy NSZZ "Solidarność" do udziału w obchodach 39. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.
 
 
Współgospodarzami spotkania, które tradycyjnie odbyło się na terenie Bursy Caritas w Przysieku, byli Leszek Walczak i Tomasz Jeziorek, przewodniczący Regionu Bydgoskiego i Regionu Toruńskiego NSZZ "Solidarność".
 
 
Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie zbiorową fotografią wszystkich zebranych, następnie wręczono Medale Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensi. Jedynym grudziądzaninem, który otrzymał to wyróżnienie jest pan Waldemar Dulka z MZK w Grudziądzu.
 
W dowód uznania i wdzięczności za aktywny udział w pierwszych zwycięskich wyborach w 1989 roku marszałek Całbecki wręczył dyplomy najbardziej zasłużonym działaczom z 1989 r., m.in. Jerzemu Przybylskiemu z Grudziądza.
 
 
Następnie odbyła się premiera filmu "Studencka Solidarność" poświęconego pamięci zmarłego niedawno gen. Zbigniewa Nowaka. W spotkaniu udział wzięło 16 związkowców z Grudziądza pod przewodnictwem przewodniczącego Podregionu Grudziądzkiego - Krzysztofa Brzeskiego.