joomla templates top joomla templates template joomla

Podsumowanie dnia w województwie kujawsko-pomroskim. Dzisiaj odnotowano 5 nowych przypadków koronawirusa, 5501 osób jest aktualnie hospitalizowanych, 1763 osób objętych jest nadzorem

Agencja/eReporter24; info: wojewoda kujawsko-pomorski; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Liczba zakażonych koronawirusem rośnie coraz szybciej, dzisiaj odnotowano już 151 nowych przypadków, a liczba osób przekroczyła już 1051. Zmarła 14 osoba tym razem w szpitalu w Skarżysku Kamiennej. W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano dzisiaj 5 nowych zakażonych osób.
 
 
W dniu dzisiejszym Wojewoda poinformował o 5 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.
 
- Dwudziesta trzecia osoba zakażona to mężczyzna w młodym wieku z powiatu bydgoskiego, który wrócił z zagranicy, 
przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry.
- Dwudziesta czwarta osoba zakażona to kobieta w młodym wieku z powiatu bydgoskiego, która wróciła z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry.
- Dwudziesta piąta osoba zakażona to młoda kobieta z powiatu bydgoskiego, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry.
- Dwudziesta szósta osoba zakażona to młody mężczyzna z powiatu bydgoskiego, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry.
- Dwudziesta siódma osoba zakażona to młody mężczyzna z powiatu bydgoskiego, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry.
 
- W regionie aktualnie odnotowano 27 zakażenia koronawirusem -
 
W chwili obecnej w województwie kujawsko-pomorskim 5501 osób jest hospitalizowanych, 1763 osób objętych jest nadzorem. Do tej pory przebadano 1075 próbek w regionie, z tego 24 dały wynik pozytywny.
 
 
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w dniu dzisiejszym o 151 nowych przypadkach zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
 
- W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1051 osób z tego 14 osób zmarło -
 
Pierwszy raport w dniu dzisiejszym pojawił się po godz. 9, wtedy Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 26 nowych przypadków zakażenia koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.
 
O godz. 15 poinformowano o kolejnych przypadkach zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.
 
Po godz. 18 potwierdzono 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i małopolskiego.
 
Po godz. 20 Ministerstwo poinformowało o kolejnych 20 nowych przypadkach. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego.
 
 
 
W dniu dzisiejszym zmarły już cztery osoby zakażone koronawirusem w tym dwie w szpitalu we Wrocławiu. Są nimi 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące.
 
Trzecią osoba jest 71-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Bolesławcu. Pacjent miał choroby współistniejące. Czwartą osobą zmarłą na koronawirusa w dniu dzisiejszym jest 80-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Skarżysku Kamiennej i który miał choroby współistniejące.
 
W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 3,3 tys. testów na koronawirus. Lącznie przebadano 26244 próbki, z twego 25287 dało wynik negatywny, odnotowano 57 zakażeń.