joomla templates top joomla templates template joomla

Posłanka Porozumienia, Iwona Michałek została powołana na Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii

info: KPRM włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
W poniedziałek 12 października posłanka Porozumienia z regionu kujawsko-pomorskiego Iwona Michałek została powołana na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. 
 
Iwona Michałek w wyborach parlamentarnych w 2015 otrzymała 7485 głosów w okręgu toruńskim i uzyskała mandat poselski, będąc przedstawicielką Polski Razem na liście PiS. Po przekształceniu w listopadzie 2017 Polski Razem w Porozumienie, stanęła na czele jej okręgu toruńskiego oraz zasiadła w prezydium zarządu krajowego partii. 1 lipca 2019 została sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i pełnomocnikiem rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły.
 
 
W wyborach w 2019 Iwona Michałek z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję, otrzymując 11 130 głosów. 7 stycznia 2020 przeszła na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, została też pełnomocnikiem rządu ds. ekonomii społecznej i solidarnej. Od października 2020, po przekształceniach w strukturze rządu, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
 
 
Po wrześniowej rekontrukcji rządu i podpisaniu nowej umowy koalicyjnej Iwona Michałek została powołana na stanowisko  Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.