joomla templates top joomla templates template joomla

Posłanka regionu kujawsko-pomorskiego Anna Gembicka została Sekretarzem Stanu w Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Pełnomocnika Rządu ds. Lokalnych Inicjatyw Społecznych

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Kolejna posłanka w regionu kujawsko-pomorskiego sekretarzem stanu w rządzie Mateusza Morawieckiego. Anna Gembicka została Sekretarzem Stanu w Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Pełnomocnika Rządu ds. Lokalnych Inicjatyw Społecznych.
 
 
Na swoim profilu posłanka Prawa i Sprawiedliwości z regionu kujawsko-pomorskiego poinformowała o powołaniu na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a także Pełnomocnika Rządu ds. Lokalnych Inicjatyw Społecznych.
 
- „Zostałam powołana na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Pełnomocnika Rządu ds. Lokalnych Inicjatyw Społecznych. Panu Premierowi Mateusz Morawiecki oraz Pani Minister Małgorzacie Jarosińskiej-Jedynak dziękuję za zaufanie” -
 
 
Do powołania na stanowisko doszło 17 stycznia 2020 r. o czym informuje strona Ministerstwa. W poprzedniej kadencji 
 
Joanna Gembicka to przedstawiciel młodego pokolenia partii rządzącej, urodziła się w 1991 roku we Włocławku. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. 
 
W poprzedniej kadencji była Sekretarzem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, a wcześniej jego doradcą w Gabinecie Politycznym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwie Rozwoju. Pełniła także funkcję Pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju. W tym czasie zajmowała się tematyką zrównoważonego rozwoju, wsparcia dla miast małych i średnich oraz obszarów wiejskich, a także zagadnieniami związanymi ze wsparciem rozwoju III sektora i społeczną odpowiedzialnością biznesu. 
 
 
Od 2018 roku jest członkiem Rady Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Posiada doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych oraz podmiotach zajmujących się tematyką funduszy unijnych.
 
Wiceminister Anna Gembicka od 4 czerwca 2019 r. do 28 października 2019 r. pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskała mandat posła na Sejm RP IX kadencji.