joomla templates top joomla templates template joomla

Posterunki Państwowej Straży Rybackiej w Grudziądzu, Włocławku, Kruszwicy i Grzmiący otrzymały dziś samochody

info: Wojewoda Kujawsko-Pomorski włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Państwowa Straż Rybacka w województwie otrzymała kolejne 4 nowe samochody marki FORD RANGER o łącznej wartości ponad 0,5 mln złotych. Kluczyki do nowych wozów oraz lornetki telewizyjne przekazał dziś funkcjonariuszom wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
 
 
Posterunki Państwowej Straży Rybackiej (PSR) we Włocławku, Grudziądzu, Kruszwicy i Grzmiący otrzymały dziś samochody marki FORD RANGER o wartości 142 900 zł każdy, w ramach programu operacyjnego RYBACTWO i MORZE 2014-2020. Zakup aut został sfinansowany dzięki środkom unijnym (90%) i rządowym (10%).
 
 
Mikołaj Bogdanowicz podczas uroczystości podkreślił, że odkąd pełni funkcję Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, wyposażenie Państwowej Straży Rybackiej jest sukcesywnie wymieniane na nowe. 
 
- Stan wyposażenia wyglądał naprawdę bardzo źle. Samo nastawienie do służby i wizerunek służby w naszym województwie, bardzo potrzebnej i niedocenianej, był w nienajlepszej kondycji. Te kolejne cztery samochody są pewnym przełomem dla pracowników. Myślę, że będą służyły przez wiele lat, a temat związany z brakiem tego wyposażenia powoli zamykamy – mówił wojewoda.
 
Posterunki w Toruniu, Włocławku i Kruszwicy dostały dziś dodatkowo lornetki termowizyjne marki Fortuna General L75F sfinansowane z budżetu wojewody, o wartości ponad 20 tys. złotych każda.
 
 
- Zadbaliśmy o to aby strażnicy rybaccy mieli do dyspozycji bardzo ważne urządzenie w ich pracy, mianowicie lornetki termowizyjne, które mają naprawdę wyjątkowe właściwości właśnie w tej pracy. Są narzędziem prewencyjnym i poprawiają przede wszystkim skuteczność w zapewnieniu bezpieczeństwa –  tłumaczył przedstawiciel rządu w terenie.
 
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSR Lesław Tarnowski dziękował wojewodzie za wywiązanie się z danego trzy lata temu słowa.
 
- Wymienił nam tabor pływający i kołowy. Wymieniona została również broń, którą PSR posługiwała się od ponad pół wieku. Teraz mamy nowoczesną broń, na której możemy polegać oraz sprzęt noktowizyjny i termowizyjny. Jeszcze raz dziękuję w imieniu całej załogi – mówił. 
 
We wrześniu dwa nowe samochody trafiły również do posterunków w Bydgoszczy i Toruniu.