joomla templates top joomla templates template joomla

Rośnie liczba zakażonych we włocławskim szpitalu. Pierwszą zakażoną była pielęgniarka, która przechodziła zakażenie COVID-19 bezobjawowo i zakaziła pacjentów

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
W czwartek Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku wydał oświadczenie o wstrzymaniu przyjęć na oddziały wewnętrzne szpitala. Powodem decyzji był koronawirus u jednego z pracowników.

Według informacji pierwszą osobą zakażoną w szpitalu była prawdopodobnie pielęgniarka, która najprawdopodobniej chorobę przechodziła bezobjawowo. Pracownia miała kontakt zarówno z pacjentami jak i z personelem. Sanepid pobrał do badań wymazy od 67 osób. U 30 potwierdzono zakażenie.
 
 
W sobotę dyrekcja szpitala we Włocławku zdecydowała o przebadaniu 100 kolejnych osób, które mogły zakazić się koronawirusem. Oddział wewnętrzny szpitala zawiesił przyjmowanie nowych pacjentów. We włocławskim szpitalu zawieszono także przyjęcia na oddział wewnętrzy połączony z nefrologią, gdzie jednak powodem był brak wolnych miejsc.
 
Obecnie w regionie jest 13 ognisk choroby w 9 powiatach. Wśród zakażonych są także goście weselni w powiecie inowrocławskim zaraziło się 15 osób, a 11 trafiło na kwarantannę, a trzy kolejne zakażenia potwierdzono też u trzech pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
 
Na chwile obecną stabilizuje się sytuacja w szkołach, do normalnego trybu nauczania wróciła już placówka w Unisławiu. W regionie do tej pory zakażenie potwierdzono w 8 szkołach, które zmuszone były przejść na nauczanie hybrydowe lub zdalne. Trzy z placówek wróciły już do stacjonarnych zajęć.
 
W ostatniej dobie w sobotę padł rekord liczby zakażeń w regionie kujawsko-pomorskim, odnotowano aż 54 kolejnych zakażonych. Najwięcej: we Włocławku i powiecie aleksandrowskim, który objęty jest alertem epidemicznym, co oznacza, że może trafić na listę powiatów objętych tzw. żółtą strefą.
 
Zmarł również 65-letni pacjent grudziądzkiego szpitala, odnotowano tez 13 kolejnych ozdrowieńców. Od początku epidemii na Kujawach i Pomorzu zakażenie koronawirusem potwierdzono u 1586 pacjentów. Zmarło 55 osób. Wyzdrowiało 99 osób.