joomla templates top joomla templates template joomla

Ścieki z Warszawy dotrą do Włocławka za około 5 dni, dzień później do Torunia, a w kolejnych dniach do Bydgoszczy, Świecia, Chełmna i Grudziądza, a potem dalej do morza

R.Ż/eSerwis.info; fot: Archiwum; info: TVP info włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Jak poinformował rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego - "Wg IMGW ścieki dotrą do Włocławka po 125 godz. od zrzutu. Do Torunia po 142 godz" - później ścieki dotrą do kolejnych miast regionu czyli Bydgoszczy, Chełmna, Świecia czy Grudziądza. 
 
 
IMGW przygotowało prognozę, kiedy ścieki z warszawskiej oczyszczalni dotrą do poszczególnych miast nad Wisłą. W Modlinie spodziewane są w czwartek przed południem. Potem będzie Płock i kolejne miasta.
 
 
Specjaliści monitorując tę sytuację pod uwagę biorą m. in. niski poziom wody w Wiśle spowodowany suszą i fakt, że na w nadchodzących dniach nie są spodziewane opady w tym rejonie. 
 
– Z wyliczeń IMGW wynika, że w Płocku czoło fali nieczystości znajdzie się 84 godziny od zrzutu do rzeki – wyjaśnia portalowi tvp.info Sergiusz Kieruzel, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
 
 
 
Z informacji podanych przez stołeczny ratusz wynika, że decyzja dotycząca spustu nieczystości do Wisły zapadła w środę rano. Przeliczając te dane dowiadujemy się, że do Płocka ścieki dopłynął w sobotę 31 sierpnia wieczorem. We Włocławku fali można spodziewać się po około 125 godzinach czyli w poniedziałek 2 września w południe. Zdaniem ekspertów do Torunia dotrą po około 142 godzinach, czyli we wtorek 3 września nad ranem. Tczew czoło fali ma odnotować w piątek 6 września ok. godz. 15.