joomla templates top joomla templates template joomla

Uroczystość wręczenia medali i dyplomów zawodnikom z klubów województwa kujawsko-pomorskiego, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach Świata Seniorów w Wioślarstwie w Linz w Austrii

info: Wojewoda, Kujawsko-Pomorskie włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się dzisiaj uroczystość wręczenia medali i dyplomów zawodnikom z klubów województwa kujawsko-pomorskiego, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach Świata Seniorów w Wioślarstwie w Linz w Austrii, którzy zdobyli medale i kwalifikacje olimpijskie.
 
 
Oprócz wojewody Mikołaja Bogdanowicza w uroczystości udział wzięli: pełnomocnik wojewody ds. sportu i turystyki Bartłomiej Bartnicki, zawodnicy, trenerzy i prezesi klubów oraz przedstawiciele mediów.
 
 
Jako pierwszy, głos zabrał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. W swoim wystąpieniu nawiązał do niedawnych sukcesów naszych wioślarzy na mistrzostwach świata w austriackim Linzu.
 
- Serdecznie gratuluję tego wielkiego osiągnięcia, z którego wszyscy w województwie kujawsko-pomorskim jesteśmy dumni. Myślę, że to, co wydarzyło się w Austrii przejdzie do historii naszego województwa. Bardzo się cieszę z tego naszego sukcesu i myślę, że wiosła nigdzie nie są tak silne, jak w województwie kujawsko-pomorskim. Wiosła to nasza chluba i duma.
 
Gratulując sportowcom, wojewoda mówił także o naszych oczekiwaniach, o oczekiwaniach polskich kibiców, w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi.
 
- Państwa ciężka praca i zaangażowanie, które trwają od wielu pokoleń, przynosi wspaniałe efekty. Liczymy, że dorobek medalowy naszych sportowców na Igrzyskach w Tokio będzie duży, m.in. dzięki wiosłom z województwa kujawsko-pomorskiego. Życzę wam, żeby w okresie przygotowawczym wszystko wam sprzyjało, żeby ominęły was kontuzje i w końcu żebyście osiągnęli sukces.  A gwarantuję wam, że jako kibice będziemy z wami – mówił przedstawiciel rządu w terenie.
 
 
 
Pełnomocnik wojewody ds. sportu i turystyki Bartłomiej Bartnicki wskazał m.in., że programy, takie jak „TEAM 100” czy indywidualne umowy ze spółkami Skarbu Państwa, to dobra inwestycja.
 
- Jestem dumny, że już tylu sportowców z naszego regionu uzyskało nominacje olimpijskie, ale z drugiej strony, trudno się temu dziwić. Jestem pewien, że właśnie wsparcie finansowe ministerstwa,  profesjonalizm kadry trenerskiej, w której m.in. znajduje się dwukrotny Mistrz Olimpijski oraz szczypta dobrego zarządzania panów prezesów, to połączenie, które sprawia, że powrót z Tokio z workiem medali, to tylko formalność – mówił doradca wojewody.
 
Po tych wystąpieniach przyszedł czas na wręczenie Medali Wojewody Kujawsko-Pomorskiego za zdobycie mistrzostwa świata i uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej. Wojewoda uhonorował Mikołaja Burdę z RTW LOTTO Bydgostia Bydgoszcz, Mateusza Wilangowskiego z KW Wisła Grudziądz oraz Michała Szpakowskiego z CWZS Zawisza Bydgoszcz.
 
 
Dyplomy z podziękowaniami za uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej otrzymali: Artur Mikołajczewski – Klub wioślarski  „Gopło” Kruszwica oraz Jerzy Kowalski  - Klub wioślarski  „Gopło” Kruszwica. Zawodnicy ci zajęli 6 miejsce i kwalifikację olimpijską w kat. dwójka podwójna wagi lekkiej. Dyplomy otrzymali również: Mirosław Ziętarski, Fabian Barański, Monika Chabel i Katarzyna Zilman.
 
Wyróżnienia dla prezesów i trenerów klubowych odebrali: Kazimierz Naskręcki, Stefan Janeczka, Mariusz Szumański, Robert Sycz, Zygfryd Żurawski, Krzysztof Gabrylewicz, Kazimierz Sikorski, Marian Drażdżewski, Krzysztof Zieliński, Henryk Wichrowski, Przemysław Konecki, Ryszard Leszczyński i Michał Koźłowski.
 
Na zakończenie, w imieniu wyróżnionych, głos zabrał prezes Klubu Wioślarskiego „Gopło” Kruszwica” pan Stefan Janeczka. Pan Prezes wręczył również zawodnikom, trenerom i działaczom Medale Stulecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.