joomla templates top joomla templates template joomla

W czwartek odnotowano 3 przypadki zakażenia COVID-19 w regionie kujawsko-pomorskim i aż 15 ozdrowieńców. Ponownie spadła liczba osób przebywających w szpitalach i izolatorium

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
W czwartek ponownie zmniejszyła się liczba osób przebywających w szpitalach i izolatorium, obecnie jest to łącznie 37 osób. Do południa była to 1 osoba, mieszkaniec Torunia. Po południu odnotowano 2 kolejne przypadki zakażenia, była to 1 osoba z Bydgoszczy i 1 osoba z powiatu nakielskiego.
 
- Panujemy nad sytuacją, ale ciągle musimy pamiętać o zachowywaniu obostrzeń i wymogów stawianych przez rząd. Jeżeli sytuacja nie będzie się zmieniać na niekorzyść, chcemy, aby wszystko jak najszybciej wróciło na właściwe tory, szczególnie gospodarka - mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. 
 
 
Jak poinformował w czwartek wojewoda służba zdrowia będzie stopniowo w regionie odmrażana. 
 
- Służba zdrowia działa jeszcze tak, jak zaplanowaliśmy to w marcu. Mamy łącznie 1350 miejsc przeznaczonych dla osób chorych na COVID-19. Powoli przymierzamy się, aby te miejsca ograniczać, aby przywracać dostęp do leczenia osób chorych na inne schorzenia w pełnym zakresie. Są ku temu podstawy - poinformował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
 
Są też dobre informacje mamy kolejnych 15 ozdrowieńców, łącznie takich osób jest już 412, a więc ponad 70% osób, które zachorowały do tej pory w województwie. 
 
- Liczba zakażonych w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano łącznie 587 osób, z tego zmarło 44 osób, odnotowano też 412 ozdrowieńców -
 
 
 
Według ostatnich danych podanych z czwartku 21 maja w szpitalach i izolatorium na terenie województwa kujawsko-pomorskim przebywało łącznie 37 osób z tego 13 w izolatorium, a 24 osoby w szpitalach na terenie województwa. W zależności od lokalizacji było to:
 
Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu - szpital jednoimienny zakaźny
- 14 osób, w tym 10 osób w stanie dobrym, 2 osoby w stanie średnim, 2 w stanie ciężkim.
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy
- 1 osoba w stanie dobrym,
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy
- 9 osób, w tym 6 osób w stanie dobrym, 1 osoba w stanie średnim, 2 w stanie ciężkim.
Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Toruniu
- 0 osób.
Nowy Szpital w Świeciu
- 0 osób.
Izolatorium
- 13 osób.
 
 
 
W czwartek poinformowano łącznie o śmierci 10 osób zakazonych COVID-19. Do południa byly to 3 osoby chore na koronawirusa w tym: 78-letni mężczyzna z Tych, 78-letni mężczyzna z Cieszyna, 60-letnia kobieta z Puław. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
 
Po południu Ministerstwo poinformowało o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem, w tym: 71-letnia kobieta z Warszawy, 2 osoby z Radomia w tym 76-letni mężczyzna i 70-letni mężczyzna, 51-letnia kobieta z Wrocławia mieszkanka woj. wielkopolskiego, 59-letni mężczyzna z Ostrowa Wielkopolskiego, 85-letnia kobieta z Tych, 63-letni mężczyzna z Cieszyna. Większość osób miała choroby współistniejące. 

- Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 20143 z tego 972 osoby zmarły, odnotowano również łącznie 8452 przypadków ozdrowienia -
 
 
 
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 405 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Do południa było to 245 nowych przypadków z województw:
 
śląskiego (189),
wielkopolskiego (16),
zachodniopomorskiego (12),
małopolskiego (10),
świętokrzyskiego (4),
lubelskiego (4),
pomorskiego (3),
lubuskiego (3),
dolnośląskiego (3),
kujawsko-pomorskiego (1).
 
 
Po południu odnotowano 160 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia województw:
 
śląskiego (62),
mazowieckiego (46),
dolnośląskiego (16),
wielkopolskiego (10),
opolskiego (8),
łódzkiego (6),
małopolskiego (5),
kujawsko-pomorskiego (2),
lubelskiego (2),
pomorskiego (2),
podkarpackiego (1).