joomla templates top joomla templates template joomla

W niedzielę odnotowano 3 nowe przypadki zakażenia, były to osoba z Torunia, z powiatu rypińskiego i włocławskiego. W skali kraju liczba chorujących zdecydowanie maleje

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
Jest już stała tendencja, od 11 dni spada liczba osób chorych na koronawirusa, i jest to zdecydowany spadek. W ostatnim okresie liczba nowych zachorowań była zdecydowanie niższa od liczby osób jakie wyzdrowiały. Obecnie liczba osób chorujących na COVID-19 jest już poziom z 6 czerwca i obecnie wynosi 13392.
 
W niedzielę w regionie kujawsko-pomorskim odnotowano 3 kolejne osoby zakażone koronawirusem. Wśród nich jest 1 osoba z Torunia, 1 z powiatu rypińskiego i 1 z powiatu włocławskiego.
 
 
- Liczba zakażonych w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano łącznie 669 osób, z tego zmarło 49 osób, odnotowano też 539 ozdrowieńców -
 
 
 
Według ostatnich danych z wtorku 26 czerwca w szpitalach i izolatorium na terenie województwa kujawsko-pomorskim przebywało łącznie 10 osób, z tego 5 osób w szpitalach na terenie województwa. W zależności od lokalizacji było to:
 
Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu - szpital jednoimienny zakaźny
- 3 osoby w stanie średnim,
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy
- 4 osób, w tym 3 osoby w stanie dobrym, 1 osoba w stanie średnim,
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy
- 2 osoby w stanie średnim,
Izolatorium
- 5 osób.
 
 
 
W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem, byli to: 80-letni mężczyzna z Tych, 45-letni mężczyzna z Orzesze, 72-letnia kobieta z Poznania, 83-letnia kobieta ze Starachowic. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
 
Ministerstwo poinformowało również, że w Warszawie odjęto jeden zgon z 15 kwietnia, mowa o 65-letniej pacjentce z Radomia. Badanie nie potwierdziło zakażenia SARS-CoV-2, które zostało wcześniej rozpoznane na podstawie objawów klinicznych.
 
 
 
Już 11 dzień  spada liczba osób chorujących na koronawirusa. W ciągu ostatniej doby odnotowano aż 428 kolejnych ozdrowieńców i tylko 193 nowe przypadki zakażenia. Poziom osób chorujących obecnie jest podobny jak 6 czerwca.
 
- Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 33907 z tego 1438 osób zmarło, odnotowano również łącznie 20548 przypadków ozdrowienia -
 
 
W sobotę poinformowano o 193 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: 
 
mazowieckiego (32), 
śląskiego (30), 
łódzkiego (26), 
opolskiego (19), 
podlaskiego (19), 
małopolskiego (18), 
podkarpackiego (14), 
lubelskiego (10), 
świętokrzyskiego (10), 
pomorskiego (4), 
warmińsko-mazurskiego (4), 
kujawsko-pomorskiego (3), 
dolnośląskiego (2),
wielkopolskiego (2).