joomla templates top joomla templates template joomla

W podtoruńskiej szkole zmarła 44-letnia pedagog. Przebieg choroby u zmarłej był niezwykle szybki. Trafiła na zwolnienie lekarskie 30 września, gdy bolała ją głowa. Zmarła w niedzielę

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
Po zakażeniu koronawirusem zmarła Beata Ćwik-Rumińska, 44-letnia pedagog z Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim. - Wielki żal, smutek, pustka. Będziemy musieli długo pracować nad tym, żeby dojść do równowagi. Życie nie będzie już takie samo, jak było do tej pory - powiedziała dyrektor placówki Katarzyna Wachowska.
 
- To była straszna dla nas informacja. Jesteśmy pogrążeni w ogromnym żalu i smutku nie możemy uwierzyć, że COVID spowodował śmierć naszej koleżanki – dodała prezes oddziału ZNP w Toruniu Marta Humienna.
 
 
Działaczka Związku Nauczycielstwa Polskiego podkreśla, że nauczyciele z kujawsko-pomorskiego są „bardzo zaniepokojeni sytuacją”. - Co dalej? Jak sytuacja w toruńskich szkołach się rozwinie? Czy będzie więcej zakażeń? - pyta Humienna.
 
Przebieg choroby u zmarłej był niezwykle szybki. Trafiła na zwolnienie lekarskie 30 września, gdy bolała ją głowa. Nieco ponad tydzień temu trafiła na oddział intensywnej terapii. Zmarła w niedzielę (11.10).
 
To kolejny zgon na COVID-19 pracownika placówki edukacyjnej w ostatnich dniach. W sobotę zmarł Kamil Pietrzyk, 31-letni polonista z Zawiercia, który był zakażony koronawirusem.