joomla templates top joomla templates template joomla

Pandemia w regionie wygasa, wskazuje na to malejąca liczba chorych na COVID-19. W środę nie odnotowano nowych przypadków zakażenia i przypadków śmiertelnych. Trwa odmrażanie służby zdrowia

Agencja/eReporter24; info: Ministerstwo Zdrowia; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
W środę w regionie kujawsko-pomorskim nie odnotowano nowych przypadków zakażenia i przypadków śmiertelnych, natomiast odnotowano 9 nowych ozdrowieńców, jest ich już 397. 
 
Regularnie maleje liczba osób aktywnie chorych na COVID-19 w województwo, aktualnie są to 143 osoby, z tego 25 osób przebywa w szpitalach, a 18 osób w izolatorium w Ciechocinku, reszta bezobjawowych osób przebywa w domu. 
 
 
W środę Jednoimienny Szpital w Grudziądzu poinformował, że od 1 czerwca rozpoczyna się odmrażanie słuzby zdrowia i następujące oddziały szpitalne lecznicy wznawiają udzielanie świadczeń medycznych: oddział chorób wewnętrznych, oddział neurologiczny, oddział onkologii klinicznej, oddział pulmunologiczny, oddział chirurgii naczyń,oddział neurochirurgiczny, oddział kardiologii i kardiochirurgii, oddziały psychiatryczne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży.
 
- Liczba zakażonych w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano łącznie 583 osób, z tego zmarło 44 osób, odnotowano też 397 ozdrowieńców -
 
 
 
Według ostatnich danych podanych ze środy 20 maja w szpitalach i izolatorium na terenie województwa kujawsko-pomorskim przebywało łącznie 43 osób z tego 18 w izolatorium, a 25 osób w szpitalach na terenie województwa. W zależności od lokalizacji było to:
 
Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu - szpital jednoimienny zakaźny
- 15 osób, w tym 12 osób w stanie dobrym, 2 osoby w stanie średnim, 1 w stanie ciężkim.
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy
- 1 osoba w stanie dobrym,
Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy
- 9 osób, w tym 6 osób w stanie dobrym, 1 osoba w stanie średnim, 2 w stanie ciężkim.
Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Toruniu
- 0 osób.
Nowy Szpital w Świeciu
- 0 osób.
Izolatorium
- 18 osób.
 
 
 
W środę Ministerstowo Zdrowia poinformowało o śmierci 14 osób chorych na COVID-19. Do południa było to 5 osób zakażonych, w tym: 86-letniej kobiety z Raciborza mieszkance woj. małopolskiego, 2 osób ze Zgierza w tym 89-letniej kobiety i 88-letniego mężczyzny, 77-letniej kobiety z Poznania, 91-letniego mężczyznę z Chorzowa. Większość osób miała choroby współistniejące. 
 
Po poludniu w raporcie poinformowano o śmierci kolejnych 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym: 2 osób z Kędzierzyna-Koźle w tym 75-letniego mężczyzny i 91-letniej kobiety, 4 osób z Warszawy w tym 72-letniego mężczyzny, 75-letniego mężczyzny, 87-letniego mężczyzny i 90-letniej kobiety, 80-letniego mężczyzny z Radomia, 69-letniego mężczyzny z Wrocławia, 80-letniego mężczyzny ze Starachowic. Większość osób miała choroby współistniejące. 
 
- Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 19739 z tego 962 osób zmarło, odnotowano również łącznie 8193 przypadków ozdrowienia -
 
 
 
W środę łącznie poinformowano o 471 nowych przypadkach zakażenia COVID-19., z tego aż 275 zakażeń pochodziło ze śląska. 
 
Do południa Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 301 nowych zakażeniach koronawirusem z województw: 
 
śląskiego (182), 
wielkopolskiego (84), 
dolnośląskiego (10), 
opolskiego (8), 
podlaskiego (6), 
pomorskiego (4), 
świętokrzyskiego (2), 
małopolskiego (2), 
lubelskiego (2), 
zachodniopomorskiego (1).
 
 
Po południu Ministerstwo poinformowało o 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: 
 
śląskiego (93), 
mazowieckiego (42), 
łódzkiego (16), 
dolnośląskiego (9), 
opolskiego (5), 
świętokrzyskiego (2), 
kujawsko-pomorskiego (1), 
pomorskiego (1),
podlaskiego (1).