joomla templates top joomla templates template joomla

W województwie kujawsko-pomorskim wygrał Andrzej Duda. Głosowało na niego 38,9 proc. wyborców w regionie. Na Rafała Trzaskowskiego głos oddało 31,4 proc.

Agencja/eReporter24; info: tvpinfo włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

 
Prezydent Andrzej Duda wygrał wybory w I turze w 12 z 16 województw. Do regionów z najwyższym poparciem należy również województwo kujawsko-pomorskie, gdzie głosowało na niego 39,8 proc. wyborców jak wynika z sondażu.
 
Na Andrzeja Dudę w regionie kujawsko-pomorskim swój głos oddało 39,8 proc. wyborców. Na drugiego w rankingu Rafała Trzaskowskiego głos oddało 31,5 proc. wyborców. Poparcie na Rafała Trzaskowskiego jest większe niż średni w kraju, natomiast na Andrzeja Duda niższe niż w skali kraju.
 

Na Szymona Hołownię oddało swój głos 14,1 proc. osób, a na Krzysztofa Bosaka 8,2 proc. osób. Robert Biedroń otrzymał 2,9 proc. głosów, a Władysław Kosiniak-Kamysz jeszcze mniej bo 2,5 proc. głosów.
 
Stanisław Żółtek otrzymał 0,4 proc., Marek Jakubiak 0,2 proc. Waldemar Witkowski 0,2 proc., Paweł Tanajno 0,1 proc. Stawkę kandydatów zamyka Mirosław Piotrowski z wynikiem 0,1 proc.